Ranking wyszukiwarka torrentów
Internet

Skąd ściągać pliki torrent? Prezentujemy najlepsze wyszukiwarki torrentów

9 kwietnia, 2015

Rozwijaliśmy już wszelkie wątpliwości co do legalności i bezpieczeństwa ściągania plików poprzez sieć torrent. Teraz przyszedł czas na listę najlepszych stron torrentowych w internecie. Gwarantujemy, że poniższa lista ułatwi Wam życie.

Dlaczego warto korzystać z wyszukiwarki torrentów?

Pliki torrent utrzymywane są na wielu różnych stronach internetowych. Najważniejszą zasadą podczas pobierania jest odnalezienie pliku torrent, który ma najwięcej seedów oraz peerów. Seed to osoby, które pobrały plik w całości i udostępniają go innym, peer to osoby które są w trakcie pobierania tego pliku, ale nie mają go jeszcze w całości.

W czym pomagają wyszukiwarki? Strony tego typu katalogują nam pliki torrent i pokazują najważniejsze informacje. A więc ilość seedów i peerów, czas dodania, wagę pliku, a przede wszystkim, opinie na jego temat. Z nich dowiemy się czy ściągany plik jest bezpieczny, działa i czy nie zawiera wirusów.

Wyszukiwarek torrentów jest całe mnóstwo, oto najpopularniejsze  z nich.

Torrentz.eu

Torrentz.eu indeksuje 14 652 545 aktywnych plików torrent z 55 857 830 w 33 domenach. Są to m.in. takie witryny jak ThePirateBay, Vector, BT-Chat, 1337x. Na Torrentz.eu znajdziemy prawdopodobnie wszystko.

To co najbardziej nam się podoba na stronie to jej prostota. Twórcy  jednak udostępnili użytkownikom dwa pluginy. Pierwszy pozwala na zintegrowanie wyszukiwarki z klientem µTorrent, drugi z przeglądarką internetową.

www.torrentz.eu

 Torrentreactor

Torrentreactor jest wyszukiwarką torrentów, która potrafi przeszukać kilka stron z plikami tego typu na raz. Zaletą mechanizmu wyszukiwania zastosowanego przez programistów jest to, że wyniki są domyślnie sortowane po seedach.

www.torrentreactor.net

Torrent Meta Search

Świetna wyszukiwarka, która przekopuje takie strony jak BTjunkie, The Pirate Bay, isoHunt, czy też NewTorrents. Co bardzo istotne, wyniki wyszukiwania ze wszystkich stron prezentowane są w jednym miejscu. Nie trzeba klikać, aby każdą z nich przeszukać oddzielnie. W prosty sposób można także posortowac wyniki po kategorii, seedach, peerach, czy też rozmiarze.

metasearch.torrentproject.com

ExtraTorrent

ExtraTorrent to ciekawa wyszukiwarka torrentów. Cechuje ją prosty interfejs, dzięki czemu jest przyjazna użytkownikom. Przy każdym linku podane są informacje o wielkości pliku, ilości seedów i leecherów (osoby ściągające dany plik) oraz widnieje graficzna wiadomość o stanie bezpieczeństwa danego pliku. ExtraTorrent to przydatna strona, jednak baza zgromadzonych plików jest dość skromna w porównaniu do innych witryn tego typu.

Kickasstorrent

Na stronie Kickasstorrent znajdziemy wiele udostępnionych materiałów. Za pomocą wyszukiwarki ściągniemy na swój komputer interesujący nas film, serial, książkę czy grę. Bardzo przydatne są komentarze i oceny pod wybranym plikiem, które informują o jego jakości. Kickasstorrent charakteryzuje się przejrzystym i łatwym w obsłudze interfejsem oraz bogatą bazą plików do pobrania. Te cechy sprawiły, że wyszukiwarka zaskarbiła sobie sympatię wielu użytkowników.

Zobacz również

1 Komentarz

 • Reply Bolek 4 października, 2016 at 10:29 pm

  bitnova.info, jak dla mnie najlepsze torrenty na obecną chwilę,
  Pozdrawiam

 • Odpowiedz

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Jak działa porównywarka cen Ceneo? Przedstawiamy jej zalety i wady

  Serwis Ceneo jest obecnie największą i najpopularniejszą porównywarką cen w polskim internecie. Ceneo, najważniejsze informacje Serwis powstał w 2005…

  Zamknij