jak wybrać ubezpieczenie oc
Ubezpieczenia

Poznaj najprostszą drogę do zakupu taniego OC

26 października, 2018

Wiele osób chcących kupić ubezpieczenie OC, wybiera po prostu pierwszą ofertę, jaką przedstawia im pracownik firmy ubezpieczeniowej. Tymczasem zakup ubezpieczenia komunikacyjnego wymaga nieco większego zaangażowania. Zwłaszcza jeśli chcesz, aby ubezpieczenie kosztowało Cię jak najmniej pieniędzy. Z tego artykułu dowiesz się, jak powinna wyglądać Twoja droga do znalezienia OC w korzystnej cenie.

Zastanów się, czego potrzebujesz

To pierwszy krok do wybrania ubezpieczenia OC, które będzie spełniało Twoje oczekiwania, a jednocześnie będzie w odpowiedniej cenie. Jeśli wiesz, że będziesz jeździł samochodem nie tylko w Polsce, ale także za granicą, sprawdź, czy ubezpieczyciel wydaje bezpłatnie – lub za jaką opłatą – Zieloną Kartę. Zastanów się nad dobraniem do OC pakietu z autocasco.

Skorzystaj z porównywarki internetowej

Chcesz poznać oferty ubezpieczeń komunikacyjnych z różnych towarzystw ubezpieczeniowych, ale nie masz czasu odwiedzać kolejnych agentów? Jest na to sposób. Szybkie i wygodne porównanie ubezpieczenia OC przez Internet. Za pomocą tego typu platform poznasz zarówno zakres ubezpieczeń oferowanych przez wiele firm ubezpieczeniowych, jak i zestawisz ze sobą ich ceny i będziesz mógł wybrać najtańsze ubezpieczenie OC, odpowiadające twoim oczekiwaniom.

Jak porównać tanie ubezpieczenia OC? Wystarczy, że skorzystasz z jednej z porównywarek ubezpieczeniowych dostępnych w sieci. W celu porównania ubezpieczenia OC należy wypełnić formularz, wpisując do niego potrzebne dane dotyczące ciebie i twojego pojazdu. Dzięki temu otrzymasz najbardziej miarodajne i przygotowane zgodnie z twoimi potrzebami propozycje, które będą uwzględniały zarówno zakres, jak i cenę polisy.

Spotkaj się z agentem ubezpieczeniowym

Tanie ubezpieczenie OC może mieć dla ciebie również przedstawiciel agencji ubezpieczeniowej. Agenci często mają przygotowane dla klientów atrakcyjne rabaty lub zniżki chociażby za bezszkodową jazdę. Rozmowa twarzą w twarz ze specjalistą pozwoli Ci zatem nie tylko poznać lepiej ofertę, ale daje również szansę na obniżenie składki ubezpieczeniowej i zaoszczędzenie kilku groszy.

wybór taniego oc

Podaj potrzebne dane

Zarówno w formularzu, jak i podczas spotkania z przedstawicielem TU będziesz musiał podać kilka ważnych informacji, które pozwolą dopasować cenę OC i zakres ewentualnego pakietu do Twoich potrzeb. Zarówno wśród danych osobowych, jak i w garści informacji o pojeździe i Twoim doświadczeniu będzie kilka szczególnie istotnych punktów, które zaważą na wysokości Twojej składki.

Dla ubezpieczyciela szczególnie ważne będą informacje o historii prowadzenia przez ciebie samochodu. Jeśli możesz pochwalić się długoletnią jazdą, a w dodatku nie spowodowałeś wypadku przynajmniej w czasie trwania ostatniej polisy, punkt dla ciebie. Ubezpieczyciel doceni to, że jeździsz bezpiecznie i naliczy Ci zniżki, dzięki którym twoja składka zmaleje.

Istotny może okazać się także Twój stan cywilny i wielkość rodziny. Z doświadczenia ubezpieczycieli wynika, że osoby posiadające rodzinę i te, które często przewożą samochodem swoje pociechy, jeżdżą o wiele bardziej ostrożnie i przepisowo. W ich przypadku spada ryzyko spowodowania wypadku czy stłuczki, dlatego twoje towarzystwo ubezpieczeniowe może zaproponować Ci obniżenie składki, a w efekcie tanie ubezpieczenie OC.

Wybierz wariant ubezpieczenia

Z racji tego, że odszkodowanie z ubezpieczenia OC jest przekazywane osobie, której wyrządziłeś szkodę na drodze, kierowcy kierują się przede wszystkim ceną polisy. Ubezpieczyciel, u którego wykupiłeś polisę OC, na pewno ma przygotowane atrakcyjne propozycje, które zabezpieczą także Ciebie i Twój samochód.

Do niektórych ubezpieczeń OC bezpłatnie możesz otrzymać chociażby tzw. miniassistance, które w podstawowym zakresie pomoże Ci, jeśli to inny kierowca spowodował wypadek. W ramach takiego pakietu otrzymujesz m.in. usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia oraz holowanie go do 50 km.

Swoje OC możesz uzupełnić także opcją BLS, czyli bezpośrednią likwidacją szkód. Dzięki niej nie będziesz musiał kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy kolizji, a ze swoim agentem ubezpieczeniowym. Towarzystwo, w którym jesteś ubezpieczony, zajmie się likwidacją szkody i wypłaci odszkodowanie.

Ubezpieczyciele wychodzą dziś naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich klientów. Dlatego oferują wiele możliwości zabezpieczenia pojazdu na niemal każdą okoliczność. Możesz rozszerzyć swoją polisę OC o inne, dobrowolne ubezpieczenia, m.in.

  • ochronę kluczyków przed zatrzaśnięciem lub zgubieniem, a także tablic i dowodu rejestracyjnego na wypadek kradzieży,
  • ochronę szyb przed wybiciem, uszkodzeniem w wypadku lub za sprawą sił przyrody,
  • ochronę opon,
  • ochronę samochodu zabytkowego, jeśli taki posiadasz,
  • ochronę zniżek, dzięki którym zachowasz zniżki mimo spowodowania szkody i wypłaty odszkodowania,

a także najczęściej wybierane AC, NNW i Assistance.

Nie od dziś wiadomo, że ubezpieczenie OC kupowane w pakiecie z innymi polisami samochodowymi może być nawet bardziej opłacalne niż zakup wyłącznie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Jeźdź bezpiecznie

Po zakupie polisy OC bezpieczna i przepisowa jazda samochodem jest tak samo ważna jak przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej. Jeżdżąc ostrożnie, zmniejszasz ryzyko spowodowania kolizji, a kolejny rok bezszkodowej jazdy pozwoli Ci na dalsze korzystanie ze swoich zniżek. Także przy zakupie kolejnych ubezpieczeń komunikacyjnych.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Finanse na wakacjach

Wakacje to czas, który każdy z nas chce spędzić spokojnie i w miłej atmosferze. Stąd bardzo często decydujemy się…

Zamknij