Ubezpieczenia

Kalkulator ubezpieczenia OC, czyli jak obniżyć cenę polisy?

9 stycznia, 2019

OC to ubezpieczenie obowiązkowe dla wszystkich kierowców, a jego definicję i zakres reguluje ustawa. Mimo to na rynku spotkasz się z bardzo zróżnicowanymi cenami polis. Niektóre z nich różnią się od siebie nawet kilkukrotnie. Zobacz, jak nie przepłacić za OC. Pomogą Ci w tym kalkulator ubezpieczenia OC i inne sprytne sposoby.

Kalkulator ubezpieczenia OC to podstawa

Dlaczego? Otóż działanie dowolnej internetowej porównywarki OC polega na dopasowaniu ofert towarzystw ubezpieczeniowych do danych wprowadzonych przez Ciebie w formularzu, a następnie przefiltrowanie ich w kolejności od najtańszych do najdroższych. W przypadku OC, które z reguły jest ustandaryzowane, porównanie OC na podstawie ceny to podstawa Twoich poszukiwań. Jeśli więc nie chcesz już na początku przepłacić, kalkulator ubezpieczenia OC (np. kalkulator-ac-oc.pl) pomoże Ci zorientować się w rynkowych cenach polis i wybrać najtańszą opcję.

Jak porównywać ubezpieczenia OC?

W przypadku OC cena jest niezwykle istotna, ale to nie jedyny czynnik, który może przeważyć na korzyść danego towarzystwa. Ważną kwestią jest także opcja bezpośredniej likwidacji szkody lub jej brak. Dlatego wertując wyniki kalkulatora ubezpieczenia OC, sprawdzaj nie tylko cenę ubezpieczeń, ale także to, czy w ramach umowy możesz liczyć na BLS. Dzięki niej, jeśli dojdzie do stłuczki, to Twój ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty naprawy, a następnie wypłaci Ci odszkodowanie. Bez BLS w polisie będziesz musiał dochodzić rekompensaty u ubezpieczyciela sprawcy.

Jak obniżyć cenę swojej polisy?

Wiesz już, że dzięki porównywarce OC znajdziesz najtańsze na rynku oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Znalazłeś nie tylko tanią polisę, ale także taką, która gwarantuje Ci bezpośrednią likwidację szkód? Świetnie! Zobacz, jak dodatkowo możesz obniżyć cenę swojego OC:

  • Kupuj przez Internet. Niektórzy ubezpieczyciele oferują kilkuprocentowe zniżki na zakup polisy online. Taka opcja to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu, bo nie musisz odwiedzać placówki ubezpieczyciela.
  • Jeździj bezpiecznie. Nawet jeśli nie przełoży się to na cenę, jaką dziś płacisz za polisę, z pewnością bezszkodowa jazda zaprocentuje w przyszłości. Standardowo za rok bezszkodowej jazdy dostajesz 10% zniżki na ubezpieczenie OC w kolejnym roku. Co więcej, niektórzy ubezpieczyciele, np. PZU, ubezpieczą Cię na wypadek utraty wypracowanych przez lata zniżek, jeśli np. pewnego dnia to Ty spowodujesz stłuczkę. Zwyżki unikniesz także wybierając ubezpieczalnię, która łagodnie traktuje sytuacje, w których to Ty jesteś sprawcą kolizji. Np. Link4 nie ukarze Cię zwyżkami w przypadku, gdy stłuczka zdarzy Ci się po raz pierwszy.
  • Skorzystaj ze zniżek innego kierowcy. Jeśli do dowodu rejestracyjnego swojego pojazdu dodasz bardziej doświadczonego i bezszkodowego kierowcę, będziesz mógł skorzystać z jego zniżek podczas zakupu polisy OC. W takim wypadku warto jednak, by obaj właściciele zdecydowali się na ubezpieczenie od utraty zniżek. Zabezpieczy to jednego z nich przed utratą zniżek w sytuacji, gdy to drugi współwłaściciel spowoduje kolizję.
  • Szukaj dodatków do polisy. Na przykład Generali oferuje swoim klientom zniżki na myjnię czy paliwo, a Allianz Direct bezpłatne Assistance w pakiecie z ubezpieczeniem OC. Często kalkulator ubezpieczenia OC wyświetla takie bonusy w wynikach porównania ofert towarzystw. Nie zaszkodzi jednak zapytać o ewentualne bonusy swojego aktualnego agenta.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak skorzystać z promocji
Jak skorzystać z promocji i nie stracić pieniędzy?

Kiedy nadchodzi czas wyprzedaży i promocji, wielu z nas traci głowę. Ceny niższe o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych…

Zamknij