Jak skorzystać z promocji
Porady

Jak skorzystać z promocji i nie stracić pieniędzy?

11 grudnia, 2018

Kiedy nadchodzi czas wyprzedaży i promocji, wielu z nas traci głowę. Ceny niższe o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych kuszą każdego. Niestety bardzo często zdarza się, że kupujemy rzeczy, które nie były nam zupełnie potrzebne. I w rzeczywistości wydajemy więcej, niż przewidywaliśmy. Jak uniknąć takiej sytuacji?

Kupowanie taniej w pakiecie – czy zawsze korzystne?

Jednym z rodzajów promocji jest: „Kup w pakiecie”. To wtedy możemy nabyć za jedną kwotę np. dwie bluzki, lub dwa rodzaje kosmetyków, a trzeci otrzymać gratis. Pojawia się pytanie, czy rzeczywiście potrzebujemy aż tylu przedmiotów. Czy ich cena jest naprawdę tak atrakcyjna? A może warto poczekać do następnej promocji?

Stary produkt w nowym opakowaniu

Co pewien czas producenci kosmetyków i produktów spożywczych kuszą promocją „nowy produkt – niższa cena”. Jest to bardzo ciekawa oferta, warto jednak oszacować, jak prezentuje się nowy stosunek ceny do wagi tego przedmiotu. Czy rzeczywiście zaoszczędzimy? Dlatego, kiedy robisz zakupy, w pierwszej kolejności porównuj składy. Nie kieruj się tym, jak wygląda opakowanie, które i tak przecież później wyrzucisz.

Korzystaj z porównywarek internetowych

W sieci znajdziesz wiele różnych stron, na których znajdują się zestawienia cen poszczególnych produktów. Sprawdź, czy kwota, która wydaje Ci się promocyjna, nie jest w rzeczywistości normalną. Taką, którą bez trudu znajdziesz w innych sklepach. A może kupisz coś podobnego, w dużo niższej cenie?

Czy pasuje? Czy potrzebuję?

Czy zdarzyło Ci się kupić na promocji coś, co tak naprawdę nie było Ci potrzebne? Coś, o czym myślałeś, że kiedyś się jeszcze przyda? Sztruksowe spodnie typu dzwony za 30 zł lub złota torebka na długim pasku to tylko kilka przykładów typów rzeczy, które nabywamy dlatego, ponieważ mają niską cenę. Później jednak chowamy je do szafy i tak naprawdę nigdy ich nie wykorzystujemy. Czy Ty również masz u siebie coś takiego?

Słaba jakość – zwróć uwagę na zawartość!

Podczas swoich zakupów upewnij się, czy rzeczy, za które będziesz płacić, mają odpowiednią jakość. Jeżeli są to ubrania, to czy zawiera się ich składzie bawełna, czy może same tworzywa sztuczne. Podobną analizę przeprowadź, kiedy kupujesz produkty spożywcze i kosmetyki. Tutaj zwróć także swoją uwagę na datę ważności.

Przeliczaj pieniądze!

Zrób plan swoich zakupów. Sprawdź, ile gotówki będzie Ci tak naprawdę potrzebne. I ściśle trzymaj się wyznaczonej kwoty. Pożyczki online zaciągaj tylko wtedy, kiedy okazja jest tego naprawdę warta. Pamiętaj, że pieniądze pochodzące z kredytów online też trzeba będzie kiedyś oddać.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Chcesz wziąć pożyczkę? Sprawdź, jakie dane będziesz musiał udostępnić

Kto dzisiaj nie słyszał o pożyczkach pozabankowych? Na rynku pojawia się coraz więcej ofert, wystarczy zdecydować się na jedną…

Zamknij