Kredyty i Pożyczki, Porady

Chcesz wziąć pożyczkę? Sprawdź, jakie dane będziesz musiał udostępnić

3 grudnia, 2018

Kto dzisiaj nie słyszał o pożyczkach pozabankowych? Na rynku pojawia się coraz więcej ofert, wystarczy zdecydować się na jedną z nich, aby uzyskać wsparcie finansowe. Zanim jednak je otrzymamy, musimy wypełnić formularz rejestracyjny, podając w nim swoje dane kontaktowe. To jednak nie koniec. Jakie wobec tego informacje wymagane są we wniosku?

Dane z dowodu osobistego

We wniosku pożyczkowym wymagane są przede wszystkim podstawowe dane z dowodu osobistego, do których zaliczają się: imię, nazwisko, seria i numer dokumentu tożsamości oraz numer PESEL. Chociaż w nowych dowodach nie ma już takich informacji, to konieczne jest również podanie adresu zameldowania oraz zamieszkania. Podanie jedynie prawdziwych informacji pozwoli nam uzyskać szybką pożyczkę online. Ponadto we wniosku wpisujemy numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Dzięki temu konsultant może się z nami skontaktować, jeśli tylko zajdzie taka konieczność. Czasami bowiem potrzebuje dodatkowych danych, jednak taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko. Musiałyby wystąpić niejasności, które pracownik firmy pożyczkowej zechce wyjaśnić.

Wysokość zarobków

Wypełnienie wniosku o pożyczkę nie kończy się na podaniu danych osobowych. Należy jeszcze wskazać, jaki comiesięczny dochód osiągamy. Nasze oświadczenie jest zazwyczaj podstawą do wyliczenia zdolności kredytowej, dzięki której otrzymujemy pożyczkę. Czasami samo oświadczenie nie wystarczy. Trzeba jeszcze dostarczyć dokument potwierdzający nasze zarobki. Przyznanie pożyczki bez uzyskiwania wynagrodzenia nie jest możliwe w wiarygodnych firmach pożyczkowych. Są one zobowiązane do zweryfikowania swojego klienta pod tym właśnie kątem. Co ważne, zarobki nie muszą pochodzić wyłącznie z comiesięcznej pensji. Mogą to być również innego rodzaju świadczenia, np. renta czy emerytura.

Inne informacje

Poza danymi osobowymi oraz informacjami o dochodach we wnioskach pożyczkowych, niekiedy należy podać także liczbę członków rodziny w danym gospodarstwie domowym czy informację co do posiadania auta. Takie kwestie również wpływają na naszą zdolność do spłaty zobowiązania. Im więcej osób jest na utrzymaniu, tym mniej środków zostaje nam na uregulowanie należności. Dlatego nie można pożyczać zbyt wysokich kwot, których nie będziemy w stanie oddać. Kwestie finansowe wymagają dokładnego przemyślenia wielu spraw, ale wysokość pożyczki to jedno z zagadnień mających kluczowe znaczenie dla pożyczkobiorcy.

Panel klienta ułatwia wypełnianie wniosków pożyczkowych

Przed aplikowaniem o pożyczkę większość firm wymaga od klienta założenia profilu na swojej stronie. Tak naprawdę nie są to dodatkowe procedury, przez które należy rezygnować z oferty danego pożyczkodawcy. Wręcz przeciwnie, podanie danych podczas rejestracji zwolni nas z konieczności wpisywania ich w formularzu aplikacyjnym. Dane pojawią się w nim automatycznie, a my tylko będziemy musieli sprawdzić, czy na pewno wszystko się w nich zgadza. Czasami bowiem może pojawić się drobna literówka bądź inny błąd, który od ręki lepiej jest poprawić. Dane zostają zapisane w systemie, dlatego starając się o kolejną pożyczkę w tej samej firmie, również nie będziemy musieli po raz kolejny ich wpisywać. To bardzo wygodne, a do tego skraca czas wypełniania wniosku. Wnioskowanie o wsparcie finansowe jest proste i szybkie.

Dbaj o swoje bezpieczeństwo

Warunkiem wzięcia pożyczki pozabankowej jest podanie swoich danych osobowych, a następnie potwierdzenie tożsamości przez dokonanie przelewu weryfikacyjnego czy weryfikację na poczcie. Trzeba przy tym uważać, aby nasze dane nie wpadły w ręce osób trzecich. Jak to zrobić? Co najważniejsze, należy wpisywać tylko faktycznie potrzebne informacje. Można sprawdzić autentyczność firmy pożyczkowej, aby przekonać się, że to naprawdę warta zaufania firma. Do wyznaczników jej wiarygodności zaliczają się m.in. posiadanie numeru KRS i obecność w Rejestrze Firm Pożyczkowych. Pożyczkę warto brać w domu, korzystając z bezpiecznego łącza. I nie można zapomnieć o silnym haśle do swojego konta, którego nie będzie można w prosty sposób złamać. Jeśli zatem będziesz chciał wziąć pożyczkę, przygotuj się na konieczność podania wyżej wskazanych danych. Pamiętaj przy tym, aby dbać o ich bezpieczeństwo, ponieważ cyberprzestępcy tylko czekają na nieuważnych klientów, od których będą mogli wyłudzić potrzebne im informacje.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
jak wybrać ubezpieczenie oc
Poznaj najprostszą drogę do zakupu taniego OC

Wiele osób chcących kupić ubezpieczenie OC, wybiera po prostu pierwszą ofertę, jaką przedstawia im pracownik firmy ubezpieczeniowej. Tymczasem zakup…

Zamknij