Cda filmy
Technologie

CDA.pl – Ranking najpopularniejszych filmów online. Sprawdź czy korzystanie z CDA jest legalne

8 kwietnia, 2015

Z założenia portal CDA.pl jest społecznościową platformą komunikacyjną, która działa na zasadzie dyskusyjnego forum internetowego. Zgodnie z przeznaczeniem miała służyć do wymiany informacji, opinii i spostrzeżeń dotyczących zainteresowań użytkowników portalu.

Ranking najnowszych filmów na CDA.pl

Kliknij w link i wybierz interesujący Cię film na portalu cda pl możesz oglądać go online.

Dzięki wyszukiwarkom torrentów możemy szybko znaleźć interesujące nas filmy do pobrania. Prezentujemy 10 najczęściej ściąganych filmów 2015 roku w minionym miesiącu. Ranking powstał na podstawie danych jednej z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych wyszukiwarek torrentów.

Tytuł cda filmyLink
Mad Max Fury Road (Mad Max: Na drodze gniewu)Zobacz
Cinderella (Kopciuszek)Zobacz
The LoversZobacz
Run All Night (Nocny Pościg)Zobacz
The Gunman (Odkupiciel)Zobacz
Fifty Shades of Grey (50 twarzy Greya)Zobacz
MaggieZobacz
FocusZobacz
Slow WestZobacz
Hot Tube Time Machine 2Zobacz

Poprzednie zestawienie popularnych hitów na portalu cda pl

Tytuł filmuLink
Fast and Furious 7 (Szybcy i Wściekli)Sprawdź
Get Hard (Cienki Bolek)Sprawdź
Blackhat (Haker)Sprawdź
Run All Night (Nocny pościg)Sprawdź
Jupiter Ascending (Jupiter: Intronizacja)Sprawdź
Last KnightsSprawdź
ChappieSprawdź
Ex MachinaSprawdź
SurvivorSprawdź
Kurt Cobain Montage of HeckSprawdź

Czy tak jest? Jak najbardziej. Poza tym CDA.pl jest również największym polskim zbiorowiskiem internetowym pirackich hitów kinowych. Jak to możliwe?

Cda pl to także gry

Na portalu, całkowicie za darmo będziemy mogli zagrać również w najpopularniejsze gry przeglądarkowe. Najpopularniejszymi z nich są;

 • Counter Strike
 • Czerwona próba 2 (Red Crucible 2)
 • Wiejskie życie 2
 • Combat 3 (Combat3: Multiplayer)
 • Królestwo Potworów (Realm of the Mad)
 • Happy Wheels (Full Version)
 • SAS: Zombie Assault 3
 • Na ryby (Let’s Fish)
 • Galaxy Life
 • Raze 2
 • Bohaterski oddział 2
 • Mine Blocks

Jak działa portal Cda pl?

Właścicielem CDA.pl jest firma Cwmedia Sp. z o. o. Spółka Komandytowa z siedzibą we Wrocławiu. Jej działalność jest unormowana prawnie. W myśl regulaminu wymiana informacji pomiędzy użytkownikami w ramach poszczególnych forów odbywa się za pomocą publikowanych przez nich na forach komentarzy, w których użytkownicy mogą zamieszczać też materiały. Najczęściej właśnie są to filmy (red. i to nie byle jakie, wśród nich są kinowe hity), ale zdarzają się też zdjęcia, muzyka i inne chronione prawami autorskimi pliki

Kto może wrzucać i korzystać z pików?

Absolutnie wszyscy z dostępem do internetu, którzy na portalu założą konto. Jak mówi sam regulamin portalu: treści zamieszczane w portalu CDA.pl są dostępne dla wszystkich użytkowników internetu, jednakże z pełnej funkcjonalności portalu mogą korzystać tylko osoby zarejestrowane. Użytkownicy portalu każdego dnia generują ponad 3.500.000 odsłon.

Czy to jest legalne?

Regulamin portalu doskonale tłumaczy czym są prawa autorskie oraz to czym grozi wrzucanie do sieci czyjejś własności. Tylko posiadanie odpowiedniej licencji lub majątkowych praw autorskich upoważnia do rozpowszechniania plików w internecie. Wyjątkiem jest tzw. dozwolony użytek osobisty, który dotyczy wszelkich multimediów (filmy, obrazy, muzyka), ale już nie programów komputerowych, w stosunku do których polski ustawodawca wyłączył zastosowanie użytku osobistego.

Wrzucanie i rozpowszechnianie materiałów chronionych prawem autorskim podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności.

Kto zatem odpowiada za treści?

Na pewno nie portal. To również jest zaznaczone w regulaminie. Czytamy: „Dla bezpieczeństwa zbieramy dane o IP użytkowników. Zgodnie z prawem, na żądanie organów ścigania, mamy obowiązek dane te udostępnić. Podobnie również osoba domagająca się odszkodowania i wytaczająca powództwo cywilne z tytułu naruszenia jej praw, może wnieść do sądu, by ten zażądał tych danych od Administratora na potrzeby procesu cywilnego. Danych mogą żądać też organy administracji, np. urzędy skarbowe.”

Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za przechowywane dane jeżeli nie wie o bezprawnym charakterze danych. Administrator daje możliwość jego użytkownikom do zgłaszani nielegalnych treści, zabezpiecza się tym samym w procesie. W praktyce wygląda to tak, że jeśli sprawa o naruszenie praw autorskich trafi do sądu, to admirator strony przekazuje IP użytkownika, który złamał prawo, a sam nie ponosi konsekwencji.

Zobacz również

2 komentarze

 • Reply Maestro 29 czerwca, 2015 at 9:03 pm

  Według mojej opinii portal cda jest super cały czas są nowości dodawane i nie trzeba nic pobierać na dysk więc nie ma ryzyka pobrania wirusa.
  Cda to chyba najlepsza alternatywa dla torrentów nie trzeba czekać ani sedować innym 🙂

 • Reply Roman 30 czerwca, 2015 at 8:22 pm

  Super te filmy z cda wrzucajcie częściej listę hitów filmowych będę wciągał…

 • Odpowiedz

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Przedsiębiorco, chcesz zaciągnąć kredyt firmowy? Sprawdź co musisz zrobić

  Przedsiębiorcy mają pod górkę jeśli chcą zaciągnąć kredyt. Mają nawet gorzej niż osoby prywatne pracujące na umowach śmieciowych. Od…

  Zamknij