Handel

Zakupy w internecie. Jak to wygląda w praktyce

Marzec 27, 2015

Zakupy w sieci stają się coraz popularniejsze. Nic w tym dziwnego. Wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk, a za kilka dni wymarzony towar przyniesie nam kurier pod same drzwi. Mimo tego, nie wszyscy korzystają z tej opcji. Rozwiejmy wszystkie wątpliwości.

Jak opłacić zakupy w sieci

Mamy wiele możliwości, najlepszym rozwiązaniem wydaje się po prostu przelew poprzez bankowość elektroniczną. Zapłacić za zakupy w sieci możemy jeszcze zwykłą karta płatniczą, telefonem, lub poprzez tradycyjnie, zlecając przelew w placówce banku, lub poczcie (jest to oczywiście najmniej wygodne rozwiązanie).

Uwaga! Przelew w banku i placówce nie zostanie zaksięgowany od razu na koncie sprzedawcy, a co za tym idzie, wydłuży się nieco czas realizacji zamówienia.

A jeżeli wciąż obawiamy się oszustwa, istnieje możliwość zapłaty za pobraniem. Oznacza to, że za zamówiony towar zapłacimy kurierowi, w momencie kiedy będzie nam wręczał paczkę. Oczyścicie istnieje możliwość sprawdzenia towaru przed zapłatą. O tym jednak wiele firm kurierskich nie wspomina.

Uwaga! Przesyłka za tzw. pograniem jest znacznie droższa niż zwykła. Niektóre firmy kurierskie pobierają też opłaty za możliwość sprawdzenia towaru przy kurierze.

Robiąc zakupy online też masz swoje prawa

W sklepie stacjonarnym masz prawo do otrzymania paragonu lub złożenia reklamacji. A jak to jest kiedy robisz zakupy przez internet? O Twoich prawach powinien poinformować Cię regulamin na stronie sklepu. Obowiązkowo zapoznaj się z nim przed dokonaniem zakupu. Znajdziesz w nim zasady ochrony danych osobowych, warunki złożenia zamówienia, formy płatności i dostawy czy sposoby zgłaszania wad towaru. Zapoznanie się z takimi informacjami jest w Twoim interesie. Brak regulaminu powinien być natychmiastowym sygnałem do odwrotu.

Zakupy przez internet nie są wcale niebezpieczne i jeśli nigdy nie korzystaliśmy z takiej możliwości, warto to rozważyć. Aby były bezpieczne i wygodne, wystarczy mieć konto w banku i czytać regulaminy sklepów.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ile idzie przelew bankowy? Od momentu nadania przebywa długą drogę

Nasz przelew po wysłaniu nie dotrze od razu do adresata. Przebywa długą drogę. Wyjaśniamy skąd biorą się różnice w…

Zamknij