Banki i konta, Technologie

Zakładanie konta przez internet. Jest to proste i wygodne

Marzec 28, 2015

Większość banków daje nam możliwość założenia konta osobistego przez internet. Jest to wygodne, tanie i szybkie.

Zakładanie konta przez internet

Aby założyć konto w wybranym przez nas banku wystarczy wejść na jego stroną internetową i wypełnić zamieszczony tam wniosek. Potrzebujemy tylko naszego dowodu osobistego, aktywnego nr telefonu oraz adresu e-mail. We wniosku zaznaczamy również czy z kontem ma być powiązana karta debetowa lub inne produkty bankowe. Całość trwa maksymalnie 10 min. Po złożonym wniosku w niektórych bankach musimy czekać na telefon w celu potwierdzenia danych. W tym momencie również wybieramy dogodny dla nas termin spotkania z kurierem, żeby podpisać naszą nową umowę.

Kontakt z kurierem

Po wypełnieniu wniosku i rozmowie telefonicznej wystarczy poczekać kilka dni (od 1 do 7, w zależności od ustaleń i lokalizacji naszego banku). Kurierowi ukazujemy nasz dowód tożsamości i w jego obecności podpisujemy umowę. Jest to ostatni moment, żeby ją dokładnie przeczytać, więc zróbmy to! Kurier przekazuje podpisany egzemplarz do banku, który ma 5 dni roboczych, by zweryfikować dane i aktywować nam konto (dane potrzebne do logowania powinny znaleźć się na umowie). Jeśli zdecydowaliśmy się również na kartę debetową przyjdzie nam czekać kolejne max. 7 dni, w których to bank nam ją wyśle. W drugim liście, w podobnym czasie dostaniemy kod PIN do karty.

Potwierdzenie przelewem

Innym, o wiele szybszym rozwiązaniem na założenie konta przez internet, jest założenie konta poprzez przelew. Jeśli posiadamy już konto internetowe w innym banku wystarczy tylko złożyć wniosek w nowym i podać nr konta powiązanego. Należy pamiętać, że dane podane w nowym wniosku powinny się pokrywać z tymi, które są na naszym użytkowanym koncie. Po wypełnieniu wniosku dostaniemy e-mail z nr naszego nowego rachunku, na który będziemy musieli przelać niewielką kwotę. Po tym etapie nowe konto jest już aktywowane a dane do jego logowania powinniśmy dostać smsem. Po kilu dniach powinna zostać dostarczona do nas paczka z kartą i list z  kodem PIN. Niestety z uwagi na to, że wiele osób wykorzystywało ten prosty proceder do zakładania fałszywych kont kilka większych banków wycofało taką możliwość zakładania konta.

Sprawdź najpopularniejsze konta osobiste

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.