Banki i konta

Wybieramy najlepsze konto dla dziecka. Czym się kierować?

Marzec 27, 2015

W teraźniejszych czasach coraz popularniejsze jest zakładanie kont osobistych dzieciom i młodzieży. Ma to wiele zalet, nie tylko uczy je zaradności, ale też podwyższa też bezpieczeństwo pociech i ich świadomość finansową. Dziś w zakładaniu konta dla dziecka nie ma nic nadzwyczajnego.

Konto dla dziecka przed 13 rokiem życia

Konta dla dzieci poniżej 13 roku życia to tak naprawdę w większości banków karty przedpłacone, czyli takie, które nie łączą się z kontem osobistym, nie można dzięki nim wykonywać innych operacji bankowych niż tylko dokonywanie płatności za środki wcześniej przelane na kartę. Dlatego najchętniej wybieranym produktem przez rodziców jest SKO, czyli Szkolne Kasy Oszczędności, które już od początku edukacji mają na celu nauczyć nasze dzieci wartości pieniądza, jego gospodarowania i zasad finansowych. Uczniowie w ramach SKO mogą bezpłatnie korzystać z kota internetowego, a ich odkładane fundusze podlegają cotygodniowej kapitalizacji odsetek.

Konto dla dziecka powyżej 13 roku życia

Młodzież powyżej 13 roku życia ma już szerszy dostęp do produktów i usług bankowych. Mogą one założyć własne konto osobiste, a żeby to zrobić wystarczy udać się wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym do wybranej przez siebie placówki banku, przedstawić dokument tożsamości osoby dorosłej oraz legitymację dziecka. Takie konto działa bardzo podobnie do zwykłego konta osobistego przeznaczonego dla dorosłych z tą różnicą, że rodzice mogą ograniczyć swobodne dysponowanie środkami finansowymi. Małoletni nie mogą również korzystać z produktów kredytowych, chyba że jest to dodatkowa karta stworzona do rachunku rodziców.

Sprawdź oferty kont dla dzieci i młodzieży

Karta dla dziecka

Wraz z kontem osobistym dziecko przeważnie otrzyma również debetową kartę płatniczą. Koszty związane z jej posiadaniem są takie same jak w przypadku kont standardowych. Wiele banków oferuje zniżki i rabaty za zakupy kartą u swoich partnerów. Warto również pamiętać o ubezpieczeniu karty dla nastolatka. Są to niewielkie koszty, a pozywają uniknąć nieprzyjemności i straconych pieniędzy.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zakupy w internecie. Jak to wygląda w praktyce

Zakupy w sieci stają się coraz popularniejsze. Nic w tym dziwnego. Wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk, a za kilka…

Zamknij