Banki i konta

Wiele lat temu nasze życie było inne. Jak banki je zmieniły?

Kwiecień 1, 2015

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakby wyglądało nasze życie bez banków i kont? Niektórzy z nas doskonale pamiętają jak to wyglądało w przeszłości. Spójrzmy kilka lat wstecz i zastanówmy się, czym nasze obecne życie różni się od czasów, kiedy nie mieliśmy konta w banku. Czy teraz jest łatwiej?

Bankowość internetowa

Prawie wszystkie oferowane obecnie konta osobiste dają możliwość dostępu przez internet. To bardzo wygodne, ale czy bezpieczne? Tak, o ile trzymamy się kilku prostych zasad. Bankowość internetowa pozwala nam oszczędzać, nie tylko czas. Dziś poprzez internetowe konto opłacimy wszystkie rachunki oraz zrobimy zakupy, nawet w sklepach oddalonych od nas o tysiące kilometrów. Jeszcze zaledwie kilka lat temu, nie było to takie proste.

Stałe zlecenia

Kolejnym wygodnym rozwiązaniem jest ustalenie zleceń stałych. Dziś wiele banków oferuje bezpłatnie takie usługi. Jak to działa w praktyce? Przeciętne gospodarstwo domowe  realizuje od kilku do kilkunastu przelewów miesięcznie, wykonywanie ich przez internet pozwala zaoszczędzić w tym czasie nawet kilkadziesiąt złotych. Nie musimy robić opłat na poczcie, czy w kasie. A zlecenia stałe pozwolą nam o tym zapomnieć.

Życie bez gotówki

To bezpieczne i wygodne. Zamiast portfela wypełnionymi bilonami i monetami, wystarczy, że mamy przy sobie kartę, która bez problemu zapłacimy w kinie, kawiarni, sklepie i na poczcie.

A jakie są Wasze odczucia?

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Opłata interchange. Ile bank pobiera od nas za użytkowanie karty

Opłata interchange to należność pobierana przez bank wydający kartę płatniczą od agenta rozliczeniowego przy każdej transakcji dokonanej przy użyciu karty. Na czym polega opłata interchange?…

Zamknij