Kredyty i Pożyczki

Warunki udzielania kredytów z roku na rok stają się łagodniejsze

Kwiecień 1, 2015

Warunki udzielania kredytów z roku na rok stają się łagodniejsze. Narodowy Bank Polski już od dawna prowadzi badania w placówkach finansowych w całej Polsce. Przedmiotem badań jest podeście banków do udzielania kredytów konsumpcyjnych. Co wykazały ostatnie analizy?

Co z kredytem hipotecznym? Jakie warunki musisz spełnić?

W przypadku kredytów mieszkaniowych znaczącej zmiany podejścia kredytodawców nie widać. Sprzyja temu zastój na rynku nieruchomości. Nie wszystkie jednak banki podchodzą do zagadnienia w podobny sposób.

Kredyty gotówkowe

Prężenie rozwijają się natomiast oferty kredytów gotówkowych. Prawie połowa banków informuje, że złagodziła warunki finansowania oferując wyższą maksymalną kwotę kredytu oraz obniżając marże zarówno dla bardziej, jak i dla mniej ryzykownych klientów. Spora grupa kredytodawców wydłużyła także maksymalny okres kredytowania zakupów.

Bankowcy mogą stosować uproszczone procedury badania zdolności kredytowej, a w dodatku nie są już ograniczani przez sztywne wskaźniki stosunku wysokości raty do dochodu klienta.

Nic dziwnego zatem, że banki deklarują, że zauważają wyraźny wzrost popytu na kredyty konsumpcyjne. Oczekują także, że sytuacja się utrzyma. Niektórzy analitycy wskazują nawet na to, że w najbliższym czasie możemy się też spodziewać większych ulg od kredytodawców. A czy Waszym zdaniem sytuacja się zmieni?

Sprawdź najpopularniejsze oferty kredytów gotówkowych

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zgubiłeś kartę kredytową? W najgorszym wypadku stracisz ok. 200 zł

Zgubiłeś kartę? Jeszcze do niedawna prawo mówiło, że po kradzieży karty, winę za wszystkie płatności ponosi sam właściciel. Chyba,…

Zamknij