Ubezpieczenia

Tanie OC? Czym kierują się kierowcy wybierając ubezpieczenie samochodu

Kwiecień 2, 2015

Kierowcy już dawno przestali liczyć na ceny OC. Sprawdź czym się kierują wybierając ubezpieczenie samochodu.

OC w praktyce, czyli co to właściwie jest

OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Na mocy umowy ubezpieczenia OC, zakład ubezpieczeń przejmuje na siebie ekonomiczne skutki wyrządzonych osobom trzecim, pod warunkiem że ubezpieczony jest zobowiązany do ich naprawienia. Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej można podzielić na obowiązkowe i dobrowolne. Ograniczenie obligatoryjnej odpowiedzialności ubezpieczyciela stanowi tzw. suma gwarancyjna.

Uwaga! W określonych prawem przypadkach ubezpieczyciel może dochodzić od ubezpieczającego zwrotu wypłaconego osobie trzeciej odszkodowania.

Cena to nie wszystko. Bezpieczne usuwanie szkód w ramach OC

Kierowcy coraz częściej szukają oferty łączącej korzystną cenę z rozbudowanym pakietem usług. Tanie OC to nie wszystko. Ubezpieczyciele oferują m.in. kursy bezpiecznej jazdy, usługi assistance, a także uproszczoną obsługę procesu likwidacji szkód. Na rynku pojawiła się już bezpośrednia likwidacja szkód. Usługa umożliwia ubezpieczonemu kontakt tylko ze swoim ubezpieczycielem i uzyskanie od niego odszkodowania, bez kontaktu z ubezpieczycielem sprawcy szkody.

Jakość usług i obsługa

Nieprzychylne urzędy już dawno przyzwyczaiły nas do niemiłej obsługi i długich kolejek. Coraz więcej z nas ma tego dość. Polacy cenią sobie jakość oferowanych usług i kompetentną obsługę. Ubezpieczyciele prześcigają się w sposobach ułatwiania życia swoich klientów.

Darmowy assistance

Jakby sam wypadek nie przysparzał wystarczającego stresu, jeszcze do niedawna o wszystko trzeba było martwić się samemu. Szczególnie za granicą. Nic więc dziwnego, że kierowców kusi darmowa pomoc za granicami kraju, która obejmuje m.in. holowanie do warsztatu oraz zapewnienie darmowego samochodu zastępczego.

Jak zatem widać, cena to nie wszystko. W OC liczy się też jakość obsługi oraz oferta usług dodatkowych.

Sprawdź najpopularniejsze ubezpieczenia samochodowe

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Program Mieszkanie dla Młodych, aktualne zmiany i warunki w 2015 roku

Program Mieszkanie dla Młodych jest ciekawą alternatywą dla wszystkich, którzy chcą wyprowadzić się na swoje. Jego warunki i wymogi…

Zamknij