Podatki i Księgowość

System e-Deklaracje to sposób na szybkie złożenie deklaracji podatkowych

Kwiecień 24, 2015

Aby złożyć deklarację podatkową nie trzeba wychodzić z domu! Jest prosty i wygodny sposób. Program e-Deklaracje działa już pewien czas, jednak nie wszyscy jeszcze wiedzą o jego istnieniu.

PIT bez wychodzenia z domu

e-Deklaracje to system, który pozwoli nam na złożenie deklaracji podatkowej poprzez internet. Wystarczy ściągnąć odpowiedni program i wpisać w nim swoje dane. Program powinien sam obliczyć wszystkie wskaźniki.

Uwaga!  Należy pamiętać o wydrukowaniu i zachowaniu Urzędowego Poświadczenia Odbioru.

Uwaga! Nie czekajmy do ostatniego dnia kwietnia. W przypadku przeciążenia systemu, nasz PIT nie dotrze na czas.

Jak działa program?

Wypełniony formularz PIT jest przesyłany do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów, gdzie jest analizowany. Po zaakceptowaniu zeznania jest ono przekazywane do wskazanego w zeznaniu urzędu skarbowego. Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które podatnik rozliczający e-PIT otrzymuje po prawidłowym wypełnieniu deklaracji podatkowej, należy wydrukować i przechowywać dla celów kontroli podatkowej.

Uwaga! Przy składaniu deklaracji przez program e-Deklaracje, trzeba przygotować zeznanie złożone za rok poprzedni. To warunek pomyślnego złożenia PIT online.

Kto może skorzystać z programu?

Z e-Deklaracji mogą skorzystać  podatnicy rozliczający swoje dochody indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem. Tak jak przy tradycyjnym zeznaniu podatkowym można korzystać z ulg podatkowych.

Złożenie PIT przez internet, ze względu na wygodę i szybkość, pozwala uniknąć ewentualnych kar, jakie wiążą się ze złożeniem zeznania po terminie. Ale także w tym przypadku nie warto czekać do ostatniego dnia z wysłaniem e-deklaracji, bo w razie błędów w wypełnieniu PIT system może ją odrzucić, co sprawi, że podatnik złoży zeznanie po terminie narażając się na grzywnę.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprawdź co Cię czeka kiedy wykorzystasz dofinansowanie w niewłaściwy sposób

Dotacje unijne potrafią być naprawdę spore. W niektórych przypadkach mogą znacznie przewyższać nasze zapotrzebowanie na sprzęt. To budzi sporo…

Zamknij