Technologie

Smartfon to potężne narzędzie. Zobacz co można nim zastąpić

Marzec 13, 2015

W dzisiejszych czasach smartfon z dostępem do internetu posiada niemal każdy. Wielu z nas nie wyobraża sobie bez niego wyjścia z domu. I słusznie, bo dzięki niemu nie musimy taszczyć ze sobą wielu uciążliwych przedmiotów.

Za pomocą smarfona załatwimy dziś wiele rzeczy, zapłacimy za zakupy, porównamy najlepsze oferty w sklepach, dowiemy się jak najszybciej dojechać w wyznaczone miejsce. Możliwości jest bardzo wiele. To bardzo ułatwia życie. Co możemy zatem zostawić w domu mając przy sobie odpowiednio skonfigurowanego smartfona?

Karty płatnicze

Płatności z pomocą smartfona stały się bardzo popularne ostatnimi czasy. Wszystko polega na płatnościach zbliżeniowych, za pomocą odpowiednio zaprogramowanego chipu. To samo zrobimy tradycyjną kartą płatniczą, którą zapewne zawsze trzymaliśmy w portfelu. Mając odpowiednio skonfigurowane urządzenie, z kart płatniczych możemy zrezygnować całkowicie.

Banki

Idąc z duchem czasu, coraz więcej, o ile nie wszystkie, banki umożliwiają dostęp do konta poprzez internet. Nie ma dziś żadnych trudności, aby wejść na własne konto wykorzystując smartfon. Są nawet do tego specjalne aplikacje, które dodatkowo ułatwiają dostęp. Czasochłonna wizyta w często oddalonej od nas placówce banku i długie stanie w kolejkach to już przeszłość. Przynajmniej dla tych, którzy mają smarfona.

Karty lojalnościowe

Prawie każda sieć sklepów, salony fryzjerskie, apteki i restauracje oferują swoim klientom kary lojalnościowe, tzw. karty stałego klienta. Dzięki nim możemy korzystać z wielu promocji i zniżek. A co kiedy nazbiera się ich tak wiele, że nie mieszczą się w portfelu? Nic prostszego. Wystarczy zeskanować kartę odpowiednim programem, aby zapisała się na naszym internetowym koncie, dzięki temu, wszystkie karty będziemy mieć zawsze pod ręką.

Papierowe paragony

Paragon to podstawa gwarancji. Ale gdzie je wszystkie trzymać? Nie mówiąc już o tym, że paragonu zrobione są z bardzo nietrwałego materiału. Do dyspozycji mamy jednak specjalne aplikacje, które skanują paragony. Taki dokument jest tak samo ważny jak jego papierowy odpowiednik.

Papierowe bilety

To samo tyczy się również biletów. Mowa tutaj nie tylko o biletach komunikacyjnych, ale również o biletach do kina, teatru i na koncert. W większości przypadkach wystarczy jedynie założyć odpowiednie konto na stronie internetowej i zeskanować swoją wejściówkę.

Notes i kalendarz

To jedna z podstawowych funkcji telefonu komórkowego. W dzisiejszych czasach funkcję notesu ma każde takie urządzenie. Dzięki niemu szybko i sprawnie zanotujemy potrzebne informacje. Nie potrzebujemy już ciężkich zeszytów i notatników.

Komputer biurowy

Nie musimy zabierać w podróż ani ciężkiego PC-ta, ani nawet laptopa. Do przeglądania stron internetowych oraz tworzenia podstawowych dokumentów tekstowych, lub arkuszy kalkulacyjnych, wystarczy telefon z odpowiednim oprogramowaniem.

Papierowe mapy

Papierowe mapy już dawno odeszły do przysłowiowego lamusa. Telefonu z modułami GPS z łatwością nam je zastąpiły. Twórcy programów poszli nawet o krok do przodu. Dzięki takim interaktywnym mapom sprawdzimy wiele rzeczy, np. najbliższe miejsce postoju, aktualną pozycję wraz z pogodą i oferty promocyjne (red. na przykład na stacjach paliw).

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak oszczędzać na drobnych przyjemnościach

Zastanawiałeś się kiedyś ile miesięcznie wydajesz na stałe przyjemności? Mogą być to drobnostki takie jak codzienne kupowanie kawy w…

Zamknij