Technologie

Skype to darmowy komunikator, który przyda się każdemu. Sprawdź jak działa

Kwiecień 9, 2015

W szkole, w pracy, w domu i w podróży. Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę, czy nie. Przez Skypa połączysz się darmowo z każdym na całym świecie. W Polsce zyskał wielką popularność po upadku protokołu Gadu-Gadu.

Czym jest Skype?

Skype to komunikator internetowy, który został oparty na technologii przetwarzania danych w chmurze. Skype umożliwia prowadzenie darmowych rozmów głosowych oraz obserwację rozmówcy poprzez kamerę internetową, a także płatnych rozmów z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych za pomocą technologii VoIP.

Dodatkowo Skype oferuje funkcje bezpośredniej wymiany informacji tekstowych za pomocą ręcznie wpisywanych wiadomości oraz przesył plików.

Jak działa Skype?

Skype korzysta z zestawu modułów firmy GIPS, który dostosowuje szybkość transferu danych do aktualnej przepustowości łącza. W przeciwieństwie do kodeków GSM i 3G, które oparte są na CELP, nie potrzebuje 70-100 ms próbki testowej na resynchronizację w przypadku utraty ciągłości połączenia.

Oznacza to, że mając nawet niewielkie łącze internetowe, będziemy w stanie połączyć się z osobą po drugiej stronie. Oczywiście do korzystania z protokołu Skype nadawca i odbiorca muszą mieć zainstalowany i włączony program.

Korzyści płynące z korzystania z programu

Korzyści są nieograniczone. Jak już wspomnieliśmy, Skype nie wymaga silnego łącza. Do połączenia wystarczy kamera i mikrofon, nawet jeśli tego nie mamy, zawsze istnieje możliwość komunikacji pisemnej.

Wielką zaletą programu jest też przesyłanie plików bez ograniczeń Możesz przesłać dowolnie duże pliki, dowolnie często, nawet między różnymi systemami operacyjnymi.

Korzyści dla firm

Tutaj Skype znalazł całą rzeszę odbiorców. Komunikator jest darmowy, a zatem można go wykorzystywać w komercyjny i niekomercyjny sposób. Wielką zaletą w przypadku firm jest możliwość prowadzenia telekonferencji.
Aktualnie do rozmowy konferencyjnej prowadzonej za pośrednictwem Skype może uczestniczyć nawet 25 osób.

Zobacz również

3 komentarze

 • Reply Antoni Andrzejczuk Kwiecień 10, 2015 at 12:01 pm

  dla czego nie mogę się połączyć przez skype

 • Reply Antoni Andrzejczuk Kwiecień 10, 2015 at 12:04 pm

  jakie dane jeszcze potrzeba żeby się połączyć.

 • Reply Lukasz Kwiecień 10, 2015 at 1:27 pm

  A jak to u Pani wygląda? Pojawia się jakiś komunikat? Skype nie wymaga żadnych danych, aby się z kimś połączyć.

 • Odpowiedz

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.