dom zeroenergetyczny green house
Ciekawostki

Rozpoczęto budowę domu zeroenergetycznego Green House

Sierpień 2, 2015

Dokładnie 17 lipca ruszyła budowa długo zapowiadanego modelowego domu Green House. Wtedy też wkopano pierwszy kamień węgielny i prace ruszyły pełną parą. Pierwsze koparki wjechały na działkę w Baczynie, położonym w województwie lubuskim.

Podpisano akt erekcyjny

Działka, którą przeznaczono pod budowę domu zeroenergetycznego Green House, położona jest przy ul. Szkolnej. To tam w piątek 17 lipca podpisano akt erekcyjny i wkopano go w ziemie w specjalnie wcześniej przygotowanej do tego celu tubie.

W podpisaniu aktu brały udział wszystkie zaangażowane w inwestycję osoby, a w tym przedstawiciele głównego inwestora firmy ADW Wioldar: Dariusz Pokacki, Paweł Widawski i Olgierd Kleszcz oraz przedstawiciele firm uczestniczących w budowie domu Green House. Towarzyszył im Artur Terlecki, wójt gminy Lubiszyn.

 (C) Wioldar

(C) Wioldar

Na działkę wjechała już pierwsza koparka…

Budowa ruszyła pełną parą, ale co tak naprawdę powstaje na 15 arowej działce w Baczynie? Będzie to modelowy dom Green House – parterowy budynek o powierzchni 130 mkw. Będzie to nowoczesny dom oparty na technologiach wykorzystujących odnawialne źródła energii (OZE). Budynek będzie cechował się bardzo niskim, wręcz zerowym zużyciem energii zewnętrznej. Będzie przy tym bardzo wydajny, komfortowy dla jego mieszkańców i przyjazny dla środowiska naturalnego.

Wzorcowy dom Green House ma wytyczyć nowe ścieżki w polskim budownictwie energooszczędnym, a przy tym zbliżyć nas do standardów Unii Europejskiej, w której budynki tego typu powstają od ponad 2o lat.

Wykonawcą projektu jest Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego. Prace mają być ukończone w ciągu 6 miesięcy, do tego czasu, będziemy na bieżąco informować o postępach.

Partnerzy akcji: Stolaris, Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego, Wioldar, Art Bud, Dach System, Kosbud, Ground Term, Ziel-Bruk, Bud Pil, Efekt, Novodworski, Dekoral Professional, Bracik Tynki, Nikol, Finansjer

Partnerzy Medialni: TRC Webdesign, tubagorzowa.pl, gorzowianin.com, Artelis, Madom

 

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
dom zeroenergetyczny budowa
Jak zbudować dom zeroenergetyczny (pasywny)

W Baczynie w województwie lubuskim powstaje już dom modelowy Green House o powierzchni 130 mkw. Budowa zostanie zakończona w…

Zamknij