Banki i konta

Radzimy co zrobić, żeby konto osobiste zaczęło zarabiać

Marzec 27, 2015

Posiadanie konta i karty debetowej kojarzy się z opłatami i dodatkowymi kosztami, jakie banki automatycznie przypisują do naszego rachunku, jednak nie zawsze tak jest! Część banków wprowadza dodatkowe profity dla aktywnych klientów. Nasze konto może dodatkowo zarabiać.

Moneyback

Najczęściej zarabiać można na płaceniu kartą. Moneyback – czyli zwrot określonej części wydatków zrealizowanych kartą płatniczą to „nagroda” od banku za korzystanie z bezgotówkowych transakcji. Warto jednak przed wyborem rachunku i jego założeniem zorientować się, jakie typy zakupów lub też w jakich miejscach przysługuje nam zwrot. Banki często ograniczają program Moneyback do placówek swoich partnerów (np. supermarket) i zwroty moją swoje roczne limity – nie możemy liczyć na więcej niż od 30 zł do 500 zł (w zależności od tego, czy bank ustalił limit miesięczny czy też przypadający na jedną transakcję).

Zniżki i rabaty

Kolejnym bonusami, które udostępniają nam banki są różne zniżki i rabaty. Banki w przeważającej większości mają swoich stałych parterów i współpracują z różnymi marketami, sklepami, aptekami, salonami urody itd. Często w danym miejscu wystarczy tylko zapłacić kartą by otrzymać od 5% do nawet 20% rabatu.

Nagrody od banku

Banki nagradzają również tych, którzy systematycznie korzystają ze swojego konta bankowego. Każda operacja bankowa, która wpływa na zwiększenie aktywności na naszym rachunku może wiązać się z dodatkowymi środkami finansowymi. Taki operacjami mogą być: wpłata na rachunek, przelew, polecenie zapłaty, skorzystanie z bankomatu, czy zaciągnięcie pożyczki.

Uwaga! W całym tym bonusowym szaleństwie najważniejsze jest, żeby pamiętać o czytaniu regulaminu! Za wieloma atrakcyjnymi premiami i zniżkami stoją czasami haczyki napisane małym drukiem. Często, żeby uzyskać dodatkowe profity trzeba wydać określoną sumę pieniędzy lub wykonać kilkakrotnie daną transakcję.

Sprawdź popularne konta osobiste

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybieramy najlepsze konto dla dziecka. Czym się kierować?

W teraźniejszych czasach coraz popularniejsze jest zakładanie kont osobistych dzieciom i młodzieży. Ma to wiele zalet, nie tylko uczy…

Zamknij