Temat dnia

Polski Essence Skyscraper najlepszym wieżowcem roku!

Kwiecień 16, 2015

Polscy architekci wygrali międzynarodowy konkurs na najbardziej innowacyjny wieżowiec roku 2014. W nagrodzonym Essence Skyscraper znajdzie się między innymi… pustynia, sawanna, lodowiec i dżungla.

– To jest przyszłość – mówią o Essence Skyscraper jego projektanci. Organizatorzy konkursu na najbardziej innowacyjny wieżowiec twierdzą, że ludzkość jest skazana na życie w zamkniętych przestrzeniach. Z tego powodu warto, aby tego typu obiekty miały nie tylko ciekawe formy, ale i były nawiązywały to przyrody, którą ludzkość powoli, ale stale wyniszcza.

Projektantami Essence Skyscraper są Ewa Odyjas, Agnieszka Morg, Konrad Basan i Jakuba Puda z pracowni BOMP. – To eksperymentalny obiekt, który wstawiony pomiędzy gęstą zabudowę metropolii ma oferować mieszkańcom miasta to, do czego na co dzień nie mają dostępu – mówią architekci.

Essence Skyscraper ma mieścić w sobie łącznie 11 ekosystemów. Będzie mogła więc służyć jako miejsce ucieczki przed życiem miejskim, a także będzie mógł stymulować różnorodne i złożone procesy i doświadczenia. Budynek ma być ratunkiem dla ludzkości.

W wieżowcu mają mieszkać poza ludźmi również zwierzęta. Wszystkie należące do odpowiednich ekosystemów. Ludzie żyjący w takich budynkach będą mogli korzystać z różnorodnych przestrzeni, a więc pustyni, sawanny, stepu, dżungli, krainy nadmorskiej, a także przenieść się do wnętrza jaskini, rzeki, lodowca, góry, czy wodospadu. Architekci zapewniają, że to dziś możliwe jest, by tak zróżnicowane atrakcje pomieścić w jednym obiekcie.

Na razie nie wiadomo w jakim mieście budynek stanie.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.