Banki i konta

Polecenie zapłaty w banku. Czy warto korzystać z tej formy płatności?

Marzec 20, 2015

Czym jest polecenie zapłaty i czy przynosi korzyści? Na wstępie należy dodać, że ta forma na pewno pomoże zapominalskim, którym nie raz zdarzyło się zapomnieć zapłacić jakichś rachunków.

Czym jest polecenie zapłaty

Polecenie zapłaty jest to innymi słowy zlecenie wpłaty na wskazane przez konto. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które w naszym kraju wciąż cieszy się małą popularnością. Dzięki stałym wpłatom, nie będziemy musieli martwić się o raty kredytów, opłaty rachunków, czy innych stałych wpłat, które musimy wykonać raz w miesiącu.

Skąd te wątpliwości? Minusy stałych wpłat

Polecenie zapłaty w banku jest u nas mało popularne. Przyczyniły się do tego skomplikowane warunki, które początkowo narzucały banki oraz dodatkowe opłaty, które nie były wcale takie małe. Dodatkowe skrzypce gra też nasza mentalność, lubimy mieć kontrolę nad naszymi wydatkami.

Dodatkowo, nie wszystkie firmy wciąż akceptują ten rodzaj wpłat.

Co zyskujemy?

Główmy atutem tej formy płatności jest wygoda. Praktycznie rachunki opłacają się same. Eliminujemy też możliwość spóźnienia się z wpłatami, ponieważ każdy przelew jest wykonywany automatycznie. My musimy się jedynie martwić o dostępne środki na koncie.

Należy też obalić mit o niebezpieczeństwie związanym z poleceniami zapłaty. Każda kwota, która wychodzi z naszego konta jest objęta gwarancją. Mamy zatem 56 dni, aby złożyć reklamację. Również opłaty pobierane przez banki za tę usługę nie są obecnie tak wysokie jak kiedyś.

Może warto więc skorzystać z tej opcji?

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zajęcie konta przez komornika. Co zrobić?

Każdy z nas może naleźć się w sytuacji, w której komornik zablokuje jego rachunki bankowe. Przyczyn może być bardzo…

Zamknij