Porady

Pociąg, autobus, a może samolot? Jak najlepiej podróżować po Polsce

Kwiecień 29, 2015

Jak tanio podróżować po Polsce? Szukamy przewoźników, dzięki którym nie przepłacisz.

PolskiBus

Wejście tego przewoźnika na rynek kilka lat temu zmieniło podejście do kupowania biletów. Na czym polega nowość? Nie ma stałej ceny, tylko taka, jaką sobie wylicytujemy. Zdarzają się okazję za 1 zł! Zmienił się również sposób podróżowania. Autobusy są bardzo wygodne i komfortowe.

Minusem jest to, że trzeba uważnie śledzić aukcje. Firma nic nie robi z ludźmi, którzy wykupują wszystkie tanie bilety, a potem same je odsprzedają za większe kwoty.

Simple Express

Simple Express to przewoźnik autokarowy, który od kilku lat jeździ po europejskich drogach. Na plus również można zaliczyć komfort przejazdu. Firma oferuje częste promocje. Można zatem spotkać tańsze bilety do Wilna i Wiednia, i to już od 30 zł. Bilety umieszczane są w systemie z 6 miesięcznym wyprzedzeniem.

PKP Intercity

Od wprowadzenia na nasze tory pociągów Pendolino również Intercity oferuje całkiem dobre ceny przejazdów. Codziennie po północy do systemu przewoźnika trafiają nowe bilety, choć w tym wypadku miesiąc przed odjazdem. Jeśli uda nam się upolować taki bilet, to za przejazd Pendolino zapłacimy 49 zł. Od ceny możemy odjąć zniżkę ustawową.

Polskie Linie Lotnicze LOT

Konkurencja ze strony przewoźników autokarowych oraz PKP Intercity sprawiła, że również LOT musiał zmniejszyć swoje ceny. Wprowadzona taryfa Economy Simple pozwala wprawdzie jedynie na podróż z bagażem podręcznym, ale z drugiej strony możemy lecieć wtedy samolotem za zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Magdalena Ogórek jednak bez wsparcia SLD? Miller jest zawiedziony postawą swojej kandydatki?

Leszek Miller i jego partia SLD są zdania, że kwestie finansowe z Magdaleną Ogórek są już uregulowane. Inne źródła…

Zamknij