Temat dnia

Papierosy z szarej strefy atakują polski rynek tytoniowy!

Kwiecień 17, 2015

Ceny papierosów w Polsce rosną z dnia na dzień! Szacuje się, że co czwarty papieros na polskim rynku pochodzi właśnie z szarej strefy. Celnicy chcą z tym walczyć i domagają się zwiększenia uprawnień.

Zwiększenie uprawnień Służby Celnej o czynności operacyjno-rozpoznawcze pomogłoby w walce z szarą strefą – mówią eksperci, którzy również domagają się zmiany definicji zorganizowanej grupy przestępczej oraz stworzenie centrum koordynacyjnego ds. walki z szarą strefą.

Wczoraj odbyła się konferencja zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą. Wiceprezes Marek Kłoczko mówił, że w Polsce zjawisko szarej strefy jest dość rozpowszechnione, a na tle innych krajów europejskich Polska jest w środku zestawienia. Kłoczko wyjaśnił, że im dalej na północ Europy, tym zasięg szarej strefy jest mniejszy, a im dalej na południe, tym jest większy.
Ekspert ds. bezpieczeństwa Piotr Niemczyk podkreślił, że styk szarej strefy ze sferą legalnej gospodarki wymaga starannej i skutecznej kontroli, więc wskazane jest rozszerzenie uprawnień Służby Celnej o czynności operacyjno-rozpoznawcze. – Oni naprawdę mają do czynienia ze zorganizowaną przestępczością. Głównym przedmiotem ich troski są dobrze zorganizowane grupy przestępcze – dodał Piotr Niemczyk.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Polski Essence Skyscraper najlepszym wieżowcem roku!

Polscy architekci wygrali międzynarodowy konkurs na najbardziej innowacyjny wieżowiec roku 2014. W nagrodzonym Essence Skyscraper znajdzie się między innymi……

Zamknij