Temat dnia

Palikot protestuje przeciwko Schetynie. Chce dymisji ministra. Nocne Wilki wjechały do Polski!

Kwiecień 27, 2015

Kilka godzin temu Janusz Palikot, założyciel partii Twój Ruch oraz kandydat na prezydenta, napisał na swoim oficjalnym Twitterze, że w naszym kraju pojawili się członkowie rosyjskiej grupy motocyklowej Nocne Wilki.

Palikot chce dymisji Schetnyny

– Schetyna do dymisji Nocne Wilki już są w Braniewie! – tak brzmi wpis, który Palikot zostawił na swoim Twitterze. Również media nagłośniły temat, okazało się, że pomimo zapewnień rządu, o tym, że Nocne Wilki mają zakaz wjazdu do Polski, jej członkowie pojawili się w Braniewie i złożyli hołd rosyjskim żołnierzom poległym podczas drugiej wojny światowej.

Lider Twojego Ruchu domagał się również dymisji Grzegorza Schetyny. Zdaniem Palikota przejazd Nocnych Wilków przez Polskę to kpina z Polski i Polaków. Przypomnijmy, że oficjalne stanowisko Ministerstwa Spraw Zagranicznych, którym kieruje Schetyna, zakazywało wjazdu rosyjskich motocyklistów do kraju.

Skąd Nocne Wilki w Polsce?

Prawdą jest, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych w swoim oświadczeniu zakazało wjazdu motocyklistów do Polski. 24 kwietnia przekazało notę dyplomatyczną Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie z informacją o odmowie wjazdu na terytorium Polski zorganizowanej grupy motocyklistów, w której znajdowali się przedstawiciele klubu Nocne Wilki.

Jak się jednak okazało, podstawą do podjęcia takiej decyzji był brak niezbędnych i precyzyjnych informacji dotyczących harmonogramu pobytu grupy w Polsce, a nie sam sprzeciw wobec Rosji. Ministerstwo zarządzane przez Schetynę, podało, że grupa motocyklistów nie wskazała dokładnych tras przejazdów i miejsc noclegów członków klubu, a to był jedyny powód, który przekreślił ich wjazd do Polski.
Zdaniem MSZ, rajd Grupy Rekonstrukcyjnej, Rajd Weteranów oraz rajd motocyklistów w ramach delegacji Obwodu Kaliningradzkiego do Braniewa zostały przez Polskę rozpatrzone pozytywnie.

Źródło: Twitter

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Janusz Korwin-Mikke chciałby większej armii i mniejszych podatków

- Jeżeli chce­my utrzy­mać au­to­no­mię, mu­si­my mieć armię, i to silną – mówił na wiecu w Poznaniu Janusz Korwin-Mikke,…

Zamknij