Ciekawostki, Handel, Internet

OLX czy Gumtree? Który portal z ogłoszeniami jest lepszy?

Lipiec 17, 2015

Portale z ogłoszeniami są coraz bardziej popularne i wciąż rośnie ich renoma. Pozwalają  na zakupy dobrej jakości produktów przy zachowaniu atrakcyjnej ceny oraz na wyszukiwanie ofert pracy. Które z nich cieszą się największym uznaniem? Jakie są ich plusy i na co konsumenci zwracają uwagę? Skoncentrowaliśmy się na OLX i Gumtree.

OLX, dawniej Tablica

Serwis do 14 kwietnia 2014 funkcjonował pod nazwą tablica.pl i przeznaczony jest dla ogłoszeniodawców, którzy podobnie jak użytkownicy portalu sprzedajemy.pl chcą znaleźć odbiorców w swojej okolicy. W 16 kategoriach oferowanych przez OLX znajdują się również zakładki „oddam za darmo” i „wymienię”, co może trochę denerwować użytkowników. Bowiem wielu z nich nastawionych jest na bezpośrednią sprzedaż lub kupno przedmiotu, a nic nie denerwuje bardziej niż znalezienie konkretnego przedmiotu, którego nie możemy kupić, bo drugą stronę interesuje wyłącznie zamiana.

Samo zamieszczenie ogłoszenia jest bezpłatne, jednak za wyróżnienie naszej oferty musimy już zapłacić. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, ale zastosowane zwiększa szansę sprzedaży konkretnego przedmiotu. Opłata za siedmiodniowe wyróżnienie wynosi 4 złote, zaś miesięczna to koszt 30 PLN. Nie ma możliwości przedłużenia ważności ogłoszenia. Po wygaśnięciu trzeba dodać je ponownie.

Gumtree.pl

Gumtree.pl powstało w Polsce od 2004 roku, zaraz po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Początkowo był lokalnym serwisem ogłoszeniowym i społecznościowym dla ludzi mieszkających i przebywających w Londynie. Tak jest do dziś, co sprawia, że portal wyróżnia się swoją specyfiką, aczkolwiek nie ubywa mu od tego zwolenników.

Każdy kto zdecyduje się dodać ogłoszenie, może zrobić to całkowicie za darmo. Dla osób, którym zależy, by zwrócić uwagę na swoją ofertę przygotowano narzędzia w postaci wyróżnienia i podświetlenia. Oczywiście wszystko za drobną opłatą. Jeśli wybierzemy opcję podświetlenie naszego ogłoszenia, wtedy zapłacimy za to 9,99 zł a ogłoszenie będzie podświetlone tydzień. Możemy też wyróżnić ogłoszenie płacąc 15,99 zł za 7 dni i 49,99 polskich złotych za 31 dni. Do dyspozycji jest też galeria na głównej stronie, za którą portal pobiera opłatę w wysokości 59 złotych.

Celem Gumtree jest nie tylko oferowanie i sprzedaż produktu na lokalną skalę, ale również poszukiwanie pracy czy mieszkania.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Internetowe biuro podróży Travelplanet. Sprawdź jak to działa

Travelplanet.pl to polski portal internetowy prowadzący sprzedaż wycieczek zagranicznych przez bezpośrednie kanały dystrybucji – internet, call center oraz punkty…

Zamknij