Kredyty i Pożyczki

Okres bezodsetkowy, czyli darmowy kredyt. Sprawdź jak to działa

Marzec 27, 2015

Posiadacze kart kredytowych mają możliwość wzięcia darmowego kredytu nawet na dwa miesiące. Jeśli spłacą go w terminie, nie poniosą żadnych kosztów.

Co to jest okres bezodsetkowy

Okres bezodsetkowy nazywany jest też czasem odroczonych płatności. Jak sama nazwa wskazuje, jest to czas, w którym posiadacz karty kredytowej może korzystać z nieoprocentowanego kredytu. Różne banki mają różne zasady, ale na ogół ten czas wynosi około 2 miesięcy.

Jak to działa?

Okres rozliczeniowy wynosi zazwyczaj około 30 dni. Po tym czasie następuje tak zwany okres do spłaty bez odsetek, trwa on również około 30 dni. Te dwa termony sumują się i tworzą właśnie okres bezodsetkowy. Inaczej mówiąc, jest to czas, w którym bank nie naliczy nam odsetek za pożyczone pieniądze.

Uwaga! Okres bezodsetkowy jest liczony od dnia rozpoczęcia cyklu rozliczeniowego, a nie od dnia dokonania poszczególnych transakcji.

Czy każdy może zaciągnąć bezodsetkowy kredyt?

Ten kredyt jest przeznaczony dla posiadaczy kart kredytowych, którzy nie spóźniają się ze spłatami. Warunkiem skorzystania z okresu bezodsetkowego jest całkowita spłata zadłużenia wykazanego w danym okresie rozliczeniowym. Zadłużenia wynikającego z transakcji podlegających okresowi bezodsetkowemu, czyli zazwyczaj operacji bezgotówkowych.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zrobiłeś przelew na złe konto? Podpowiadamy jak odzyskać pieniądze

To się może zdarzyć absolutnie każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi, jedna zła cyferka i przelew może pójść zupełnie nie tam…

Zamknij