Własna działaność

Oferta Groupon dla firm. Jak z niej korzystać, aby się opłacało?

Kwiecień 9, 2015

Groupon może posłużyć naszej firmie jako narzędzie marketingowe. Sprawdź jak to działa.

Jak wykorzystać Groupon do promocji firmy?

Groupon może być świetnym narzędziem do generowania nowych klientów. Musimy tylko wiedzieć jak to działa. Serwis ma własnych handlowców, którzy mogą w każdej chwili się do nas odezwać i zaproponować nam partnerstwo. Jeśli nie, sami możemy odezwać się do nich. Wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę na stronie.

Partnerstwo polega na tym, że wystawiamy na portalu swoją usługę po bardzo korzystnej cenie (red. czasami nawet z 90 procentową obniżką). Co ma z tego Groupon? Część prowizji oczywiście, ale to nie wygórowana cena za możliwości, które daje nam serwis.

My, jako firma, zyskujemy przede wszystkim reklamę. I to stosunkowo niewielkim kosztem. Oddajemy Grouponowi część naszej prowizji, ale spójrzmy na obecne ceny kampanii reklamowych. Niektóre sięgają nawet milionów złotych.

Poza reklamą zyskujemy również klientów, którzy jak już dowiedzą się o naszym istnieniu z Grupona, będą mogli nas polecać dalej oraz sami korzystać dalej z naszej oferty. Musimy to jednak dobrze wykorzystać.

Jak nie korzystać z Groupona?

Niektórzy właściciele firm, którzy umieścili swoją ofertę na portalu uważają, że samo to wystarczy. Nic bardziej mylnego. Samo umieszczenie swojej oferty na Grouponie to dopiero początek. Jeśli klient zauważy na portalu naszą ofertę. Ściągniemy go do siebie i wpuścimy niezadowolonego, wszystko pójdzie na marne. Nie dość, że straciliśmy klienta to jeszcze naszą usługę, którą sprzedaliśmy po promocyjnej cenie.

Korzystanie z Groupona ma sens wtedy, kiedy ściągniemy klienta do siebie i nasza oferta spełni jego oczekiwania. Być może jednorazowo wyjdziemy na zero, ale pomyślmy o dalszych perspektywach. Ten klient do nas wróci i na pewno nie raz będzie chciał skorzystać z pełnej oferty.

Podsumowując, Groupon jest ciekawym narzędziem do promocji. Trzeba go jednak właściwie wykorzystać.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sieć torrent. Co grozi za pobieranie plików z sieci?

Torrent jest popularną siecią wymiany plików. Dzięki nim ściągniemy z sieci najnowsze filmy, płyty, gry i programy. Ale czy…

Zamknij