Kredyty i Pożyczki

Kredyty i pożyczki bez BIK. Czy to bezpieczne? Sprawdź co musisz wiedzieć!

Kwiecień 24, 2015

Pożyczki bez BIK może wziąć każdy i w każdej chwili. Musimy jedynie uważać na nieuczciwe firmy. Jak je poznać? Najlepiej kierować się opiniami osób postronnych. Ważne jest też, abyśmy dokładnie czytali każde pismo, które podpisujemy. 

Jak to działa?

Pożyczki bez BIK nie różnią się w swojej zasadzie działania praktycznie niczym od pożyczek bankowych. Są jednak drobne różnice. Kredyty bez BIK są znacznie droższe niż standardowe pożyczki bankowe i z reguły wymagają zastawu, a więc dodatkowego zabezpieczenia.

Kredyt jest nam udzielany bez formalności oraz sprawdzania naszej historii kredytowej. Potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Czy kredyt bez BIK jest bezpieczny?

Tak i nie, wszystko zależy od umowy oraz kwoty, którą pożyczamy. Warto na przykład wiedzieć, że każda pożyczka pozabankowa, której kwota nie przekracza 550 złotych, to kredyt konsumencki. Ustawa o kredycie konsumenckim chroni Twój portfel. Od umowy pożyczki możesz odstąpić po upływie 14 dni bez żadnych dodatkowych kosztów, nie tylko w banku, ale także w parabanku.

Sytuacja się komplikuje kiedy kwota, którą pożyczamy jest większa niż 500 zł. Osoby, które nie posiadają historii kredytowej oraz ci, których historia kredytowa jest zła, są zmuszeni do korzystania z usług parabanków, które żądają horrendalnych zabezpieczeń i oprocentowania. Często czytamy w mediach historie o tym, jak ktoś kiedyś pożyczył 1000 zł, a po 10 latach musi oddać i dom i 300 tysięcy złotych. Czy to możliwe? Niestety tak, było to jeszcze zanim rząd unormował ustawę o pożyczkach pozabankowych. Wielu ludzi kiedyś wpadło w sidła nieuczciwych pożyczkobiorców i lichwiarzy.

Dla kogo są pożyczki bez BIK?

Pożyczki bez BIK są przeznaczone dla wszystkich, a w szczególności dla tych, którzy mają już złą historią kredytową. Co w konsekwencji doprowadziło do tego, że żaden bank kredytu nie będzie chciał udzielić. Ale nie tylko, pożyczki bez weryfikacji historii kredytowej są też dla tych, którzy swojej historii BIK nie mają, a więc wcześniej nie brały kredytu.

Zobacz również

1 Komentarz

 • Reply Doradca Finansowy Czerwiec 4, 2016 at 11:43 pm

  Jeszcze się nie spotkaliśmy z uczciwymi warunkami jeśli chodzi o chwilówki.

 • Odpowiedz

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Skarbówka wzięła się za hazardzistów. Co ma z tym wspólnego Google i Apple?

  Apple oraz Google, dwaj giganci świata elektroniki, dostali pismo z polskiego Ministerstwa Finansów. Rząd chce, aby Google i Apple ograniczył mieszkańcom…

  Zamknij