Kredyty i Pożyczki

Kredyt z rachunku osobistego. To możliwe!

Kwiecień 1, 2015

Rachunek osobisty ma każdy z nas. Służy to codziennych finansów i zakupów. Czasami do odkładnia drobnych sum. Mało kto wie, że za jego pomocą możemy wziąć również kredyt na niewielką kotwę.

Możemy zaciągnąć limit kredytowy ROR lub dopuszczalne saldo kredytowe.

Rachunek z minusowym saldem debetowym

Kiedy chcemy zaciągnąć prosty kredyt na niewielką kwotę, jedna z opcji jest otworzenie rachunku z dopuszczalnym saldem debetowym. Ta opcja jest niemal w każdej instytucji bankowej. Jak to działa? Na naszym koncie osobistym zostaje odblokowana możliwość przekraczania stanu rachunku. Co to oznacza w praktyce? Nawet jeśli nasze konto jest puste, nadal możemy zlecać przelewy i wypłacać gotówkę w banku i bankomacie. Korzystamy w ten sposób z rezerwy banku.

Należy jedynie pamiętać, że ta możliwość ma być jedynie pomocą na kilka dni. Limit pożyczonej kwoty najczęściej jest bardzo mały, a jego oprocentowanie bardzo wysokie. Niektóre banki proponują jednak okres bezodsetkowy, a zatem dostajemy najczęściej 30 dni na spłatę kredytu bez odsetek. Plusem takie rozwiązania jest to, że bank nie potrzebuje od nas żadnych dodatkowych informacji, aby odblokować nam rachunek z saldem ujemnym. W większości przypadków wystarczą jedynie stale przelewy.

Linia kredytowa w koncie

Drugim rozwiązaniem na zaciągnięcie kredytu z rachunku osobistego jest kredyt odnawialny, który daje o wiele większe możliwości niż opisany powyżej rachunek z saldem ujemnym. Minusem jest jednak to, że bank wymaga od nas więcej formalności, a w tym zaświadczenia o zarobkach i udokumentowania regularności wpłat.

Uwaga! Linia kredytowa w rachunku osobistym nie ma określonego harmonogramu spłaty. Przyznany limit powiększa kwotę, którą możemy wydać.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Warunki udzielania kredytów z roku na rok stają się łagodniejsze

Warunki udzielania kredytów z roku na rok stają się łagodniejsze. Narodowy Bank Polski już od dawna prowadzi badania w placówkach…

Zamknij