Kredyty i Pożyczki

Kredyt to nie tylko odsetki. Zobacz z czego jeszcze się składa

Marzec 31, 2015

Najważniejszym kryterium, które decyduje o tym, w którym banku wybierzemy kredyt, jest oprocentowanie. Jedna kredyt to nie tylko odsetki.

Oprocentowanie kredytu i odsetki

Jak już wspomnieliśmy, to główne kryterium, którym kierujemy się wybierając kredyt. Banki w swoich reklamach uwielbiają się chwalić jak niski (rzekomo) procent w skali roku wezmą od kwoty, którą od nich pożyczyliśmy.

 RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

Oprocentowanie kredytu to nie wszystko. Banki zazwyczaj o tym nie informują w sposób jawny, robi najczęściej na zasadzie umieszczonych drobnym drukiem pod swoimi reklamami. Ważne jest więc to, abyśmy dokładnie czytali regulaminy. Bank musi podawać wszystkie czekające na nas koszty, takie jest prawo o kredycie konsumenckim. Sprawdź co jeszcze jest wliczane w RRSO.

Ubezpieczenie kredytu, prowizje i inne opłaty

Ubezpieczenie kredytu, prowizje i inne opłaty w odróżnieniu od odsetek, są powiązane z czynnościami bankowymi i stanowią wynagrodzenie dla banku za udzielony na kredyt. W przypadku kredytów gotówkowych i hipotecznych najczęściej spotkamy się z opłatą przygotowawczą oraz prowizją pobieraną na początku umowy . Stawki mogą zależeć od wielu czynników, na przykład od naszej zdolności kredytowej, sposobu spłaty  i zabezpieczenia.

Podsumowując, kredyt to nie tylko odsetki, musimy starannie czytać reklamy i regulaminy. Te informację na pewno są gdzieś zapisane. Pomoże nam dokładniej oszacować, ile w rzeczywistości zapłacimy za kredyt.

Wybierz odpowiedni kredyt gotówkowy dla siebie

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Karta płatnicza za granicą. Jak z niej korzystać?

Korzystanie z karty płatniczej za granicą przynosi wiele korzyści – nie musimy nosić przy sobie wielkich pokładów gotówki, nie…

Zamknij