Kredyty i Pożyczki

Kredyt studencki może być inwestycją. Zobacz jak go zaciągnąć i jak na nim zarobić

Kwiecień 5, 2015

Jedną z głównych zalet kredytu studenckiego jest bardzo niskie oprocentowanie. Dodatkową zaletą jest także długotrwały okres spłaty. Te pieniądze można wykorzystać na wiele sposobów, można na nich nawet zarobić.

Na czym polega kredyt studencki? Jak go otrzymać?

Jest to kredyt o bardzo niskim oprocentowaniu. Jest udzielany na specjalnych zasadach. Różni się też od zwykłego kredytu tym, że jego kwota wypłacana jest nie od razu, a częściowo w ratach.

Aby otrzymać kredyt studencki trzeba spełnić określone warunki. Zdolność kredytowa to nie wszystko. Do wnioskowania o przyznanie kredytu mają prawo studenci oraz doktoranci wyższych uczeni, którzy rozpoczęli studia przed 25. rokiem życia. Podczas rozpatrywania wniosku w pierwszej kolejności sprawdzany jest miesięczny dochód przypadający na osobę w rodzinie wnioskodawcy. Warto wiedzieć, że maksymalny dochód ustalany jest co roku w grudniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Studenci nie posiadają wyższych dochodów, dlatego głównym zabezpieczeniem w tym przypadku będą dochody najbliższej rodziny.

Uwaga! Termin składania wniosków o kredyt studencki upływa 15 listopada każdego roku. W przypadku gdy bank odmówi udzielenia kredytu, student ma prawo złożyć wniosek w innym banku do końca lutego.

Kredyt studencki, warunki spłaty

Pieniądze student otrzymuje przez 10 miesięcy, a zatem przez okres trwania roku akademickiego. Jedna wpłata wynosi 600 złotych. Okres kredytowania może trwać maksymalnie 6 lat.

Student zobowiązany jest do spłaty kredytu po 2 latach od ukończenia studiów wyższych. Liczba rat będzie wynosić dwukrotność liczby transz, które zostały wypłacone. Z tego powodu, wiele osób zaciąga kredyty studenckie i lokuje je na oprocentowanych kontach, lub lokatach. W ten sposób na kredycie można nawet zrobić.

 

 

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejność egzekucji komorniczej. Którymi długami komornik zajmie się w pierwszej kolejności

Komornik działa na określonych zasadach kolejności egzekucji, które każdy dłużnik powinien znać. Znajomość przepisów czasami pozwoli odroczyć ściągnięcie zadłużenia,…

Zamknij