Kantory i waluty obce

Konto walutowe, dla kogo jest przeznaczone i komu się opłaca?

Marzec 30, 2015

Konto walutowe niczym nie różni się od tradycyjnego rachunku bankowego, na którym trzymamy złotówki, z tym jednak, że zamiast właśnie złotówek, trzymamy na nim obce waluty. Kiedy takie rozwiązanie jest potrzebne?

Do czego służy konto walutowe?

Jak już wspomnieliśmy, konta walutowe niczym nie różnią się od tradycyjnych, służą więc do trzymania na nich pieniędzy, i oczywiście do ich wydawania. Użytkownik takiego konta ma jednak te przewagę, że bez trudu może dokonywać transakcji zagranicznych, bez konieczności przewalutowania oraz opłat  z nią związanych.

Podobanie jak w przypadku kont osobistych, do konta walutowego może być wydana karta, która pozwoli nam swobodne wybieranie pieniędzy z bankomatu oraz inne płatności.

Dla kogo są konta walutowe i kiedy się przydają?

Te konta są wręcz niezbędne w przypadku osób, które często podróżują, lub często dokonują przelewów zagranicznych.

Również osoby, które pracują za granicą i otrzymują wynagrodzenie w innej walucie niż polski złoty, będą potrzebować konta walutowego.

Jak założyć konto walutowe

Większość banków ma w swojej ofercie właśnie ten typ kont. Ich założenie to żadna filozofia. Wystarczy udać się do banku i złożyć wniosek, konieczne będzie podanie w jakiej walucie chcemy konto otworzyć. Najczęściej oferowane są rachunki prowadzone w takich walutach jak euro, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie i funty.

Uwaga! Poza warunkiem posiadania tradycyjnego rachunku złotowego i zapewnienia kwoty minimalnej, wybierając konto walutowe warto zwrócić uwagę na związane z nim opłaty.

Sprawdź popularne konta walutowe

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrać dobre i tanie konto bankowe, dostosowane do Twoich potrzeb

Tanie konto nie oznacza jedynie konta pozbawionego opłat za prowadzenie. Dziś większość baków nie wprowadza takich opłat. Nadal istnieją…

Zamknij