Temat dnia

Koniec z lichwiarzami i oszustami. Rząd wypowiada im wojnę

Kwiecień 14, 2015

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz 5 milionów złotych. To ma pomoc w walce z oszustami.

5 milionów dla UOKiK przeznaczył w rząd, aby chronić konsumentów na rynku finansowym. – Podjęłam decyzję o wzmocnieniu finansowym i instytucjonalnym UOKiK, aby szybciej i skuteczniej chronić konsumentów na rynku finansowym – zapowiedziała premier Ewa Kopacz, która uczestniczyła w jubileuszowej sesji z okazji 25-lecia UOKiK i funkcjonowania prawa konkurencji w Polsce.

Tylko dni dzielą nas od podpisania decyzji o przekazaniu urzędowi 5 mln zł z rezerwy budżetowej na wzmocnienie ochrony klientów na rynku finansowym, a także skierowanie do konsultacji projektu noweli o ochronie konkurencji i konsumentów, który wzmacnia ochronę konsumentów usług finansowych.

Premier zapowiedziała też zmiany w ustawie o ubezpieczeniach. Jest to odpowiedz na tak zwane polisolokaty i inne nieuczciwe praktyki finansowe. Zmienić ma się całe prawo o pożyczkach oraz ustawy o pozabankowych produktach finansowych.

Ewa Kopacz mówiła te, że UOKiK jest dobrze postrzegany zarówno przez obywateli, jak i przedsiębiorców. Przypomnijmy, że według badań UOKiK jest oceniany jako potrzebny, wiarygodny i rzetelny.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów powstał w 1990 roku jako Urząd Antymonopolowy. Po przełomie politycznym w roku 1989, kiedy gospodarka oparta została na mechanizmach wolnego rynku, 24 lutego 1990 roku uchwalono ustawę o przeciwdziałaniu praktykom monopolistycznym.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kupujesz pierwsze mieszkanie? Sprawdź na co musisz uważać

Własne mieszkanie to marzenie wielu młodych ludzi. Wielu Polaków nigdy nie wynajmowała mieszkania – od razu stawiamy na swoje…

Zamknij