Polityka, Temat dnia

Koniec śledztwa w sprawie kilometrówek. Sikorski niewinny

Kwiecień 30, 2015

Śledztwo w sprawie głośnej afery kilometrówkowej zostało umorzone. 25 posłów w tym marszałek sejmu Radosław Sikorski zostali uznani za niewinnych.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczyła 25 posłów, w tym i Radosława Sikorskiego, którzy w ubiegłym roku pobrali kilometrówki na bajońskie kwoty. – Sprawa została umorzona – podała wczoraj Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Prokuratura uznała, że brak jest podstaw do przyjęcia, że posłowie dopuścili się oszustwa.

Wróćmy do grudnia 2014 roku. Rozpoczęło się śledztwo, które dotyczyło podejrzenia o doprowadzenie Kancelarii Sejmu przez 25 posłów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem oraz straty na łączną sumę 1 mln 705 tys. zł. 25 posłów w tym Sikorski mieli pobierać nadprogramowe kilometrówki na dojazdy do kancelarii.
W sprawie chodziło o rozliczenia 25 posłów z różnych ugrupowań, w tym m.in. o obecnego marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego i wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna. Stanowisko Prokuratury brzmi następująco: – Biorąc pod uwagę, iż większość posłów objętych postępowaniem to posłowie z okręgów wyborczych znacznie oddalonych od Warszawy, to dokonanie prostego zestawienia liczby kilometrów dzielących ich okręgi od Warszawy, z liczbą dni, w których odbywały się posiedzenia Sejmu lub prace komisji, pozwala na przyjęcie, iż w ciągu każdego miesiąca mogli oni wykorzystać nawet górną kwotę limitu kilometrów.
Zebrany do tej pory w śledztwie materiał dowodowy dał podstawy do przyjęcia, że wszyscy objęci sprawą posłowie mogli wykorzystać zadeklarowaną w dokumentach kwotę ryczałtu na przejazdy samochodem. Pomimo doniesień, że niektórzy korzystali ze służbowych limuzyn…

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szef Deutsche Banku trafił na ławę oskarżonych. Grozi mu 10 lat więzienia

W Sądzie Krajowym w Monachium trwa proces przeciwko Juergenowi Fitschenowi, który jest jednym z dwóch prezesów Deutsche Banku, największego…

Zamknij