Temat dnia

Kiedy zwrot podatku? Data złożenia deklaracji PIT ma na to duży wpływ

Kwiecień 6, 2015

Choć termin rozliczenia deklaracji PIT mija dopiero z końcem kwietnia, to już dziś warto mieć komplet PIT-ów od pracodawcy pozwalających na sporządzenie własnego zeznania, no i oczywiście, powinniśmy je rozliczyć. Dlaczego? Im wcześniej złożymy PIT, tym szybciej dostaniemy zwrot podatku na konto.

Ważne terminy

Pracodawcy mają czas na przekazanie pracownikom odpowiednich dokumentów, a więc tzw. PIT 11 do pierwszych dni marca. W tym samym terminie najprawdopodobniej do podatników trafiły też druki PIT-8C dotyczące dochodów z giełdy, otrzymanych alimentów czy stypendium dla studentów. Mając te formularze w ręce, można więc usiąść do komputera w celu rozliczenia własnego PIT-a w programie komputerowym. Na wysłanie naszego zeznania mamy czas do końca kwietnia.

Nie czekaj na ostatnią chwilę

Mając na początku marca wszystkie niezbędne dokumenty, już możemy wypełnić nasz PIT. Jest to bardzo proste i z powodzeniem zrobimy to przez internet. Nie warto zwlekać z tym obowiązkiem zwłaszcza, gdy oczekujemy nadpłaty podatku z tytułu odliczeń i ulg podatkowych. PIT rozliczony już w lutym albo na początku marca ma szanse na szybką akceptację w Urzędzie Skarbowym. Zazwyczaj taka akceptacja trwa do kilku dni.

Im dłużej my zwlekamy, tym później dostaniemy nasz zwrot

My jesteśmy zobowiązani dostarczyć zeznania do końca kwietnia. Urząd Skarbowy ma na oddanie nam zwrotów podatku aż trzy miesiące. Warto o tym pamiętać kiedy mamy zamiar przedłużyć składanie naszej deklaracji PIT. W wyniku prostej kalkulacji możemy stwierdzić, że za PIT złożony pod koniec kwietnia, zwrot na konto dostaniemy nawet pod koniec lipca. Data złożenia deklaracji PIT ma duży na to kiedy otrzymamy zwrot podatku.

Szybszy zwrot podatku

Możemy wystąpić z pisemnym wnioskiem do Urzędu Skarbowego o szybsze rozliczenie. Naszą prośbę musimy odpowiednio umotywować. Na przykład złym stanem materialnym naszej rodziny.

Uwaga! Jeśli posiadamy Kardę Dużej Rodziny, zwrot podatku otrzymamy najpóźniej po 30 dniach, a nie po 90.

Podsumowując, złożenienie deklaracji PIT jest proste i bez trudu złożymy ja nie wychodząc z domu. Nie czekajmy z tym. Czym szybciej wyślemy do US odpowiednie deklaracje, tym szybciej otrzymamy nasze pieniądze.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Remont mieszkania możemy sfinansować z jednego kredytu hipotecznego. Sprawdź jak

Kupując mieszkanie używane, często musimy liczyć się tym, że niezbędny będzie remont. Ale skąd wziąć na po pieniądze kiedy…

Zamknij