Temat dnia

Katarzyna Kalata jest już prawie prezesem ZUS

Kwiecień 15, 2015

Wczoraj zakończył się ostatni etap konkursu na nowego prezesa ZUS. Była to część ustna, do której zakwalifikowała się tylko jedna kandydatka, 31-letnia Katarzyna Kalata.

Wybór nowego szefa ZUS wzbudza spore kontrowersję. Zdaniem wielu Katarzyna Kaleta nie spełnia wszystkich wymagań na szefa ZUS, a dodatkowo jest zbyt młoda. Co innego mówią wyniki egzaminów. Tylko ona przeszła ten etap kwalifikacyjny.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko prezesa ZUS ukazało się w połowie marca. Nabór jest prowadzony w związku z dymisją dotychczasowego prezesa Zakładu Zbigniewa Derdziuka, który piastował to stanowisko od 2009 roku.

Warunki niezbędne do wzięcia udziały w konkursie spełniło pięciu kandydatów, byli to Katarzyna Kalata, Piotr Kobierski, Adam Niedzielski, Michał Schroeder oraz Edyta Stępień.

Etap drugi konkursu odbył się w ubiegłym tygodniu. Kandydaci mieli do rozwiązania test pisemny oraz badanie kompetencji kierowniczych. Etap ten pozytywnie przeszła tylko Katarzyna Kalata, która jest doktorem nauk prawnych, specjalizacja ubezpieczenia społeczne.

Jak trzeci etap zakończył się dla 31-latki? Poinformujemy jeszcze dziś.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Specjaliści z Cylance, firmy zajmującej się bezpieczeństwem ujawnili poważną lukę w Windowsie

Cylance, firma zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym ujawniła poważną dziurę w systemie Windows 8.1. Użytkownicy mogą stracić swoje loginy i…

Zamknij