Kredyty i Pożyczki

Karta kredytowa, podpowiadamy jak z nich mądrze korzystać. Uważaj na dodatkowe opłaty!

Marzec 27, 2015

Karta kredytowa to pomocne narzędzie, dzięki któremu zdobędziemy płynność finansową. Pisaliśmy już o tym, że rozważne korzystanie z karty może być całkowicie darmowe. Spójrzmy jednak co się dzieje, kiedy z karty korzystamy w nieodpowiedni sposób.

 Jak korzystać z karty kredytowej?

Zacznijmy od podstaw, czyli od tego do czego służy karta kredytowa i jak jej poprawnie używać. Można nią płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych, a przy okazji skorzystać z moneybacku lub programów lojalnościowych, zaciągnąć kredyt ratalny lub też wykonać przelew. Na pierwszy rzut oka nie różni się wiele od kary debetowej.

Jak nie używać karty kredytowej?

Nieodpowiednie korzystanie z karty kredytowej może narazić nasz na spore dodatkowe koszty. Ten typ kart przeznaczony jest głównie do transakcji bezgotówkowych, pamiętajmy o tym i nie używajmy jej do wypłacania pieniędzy w sklepach na poczcie, w bankomacie i w innych miejscach. Bank wtedy taką operację traktuje jako transakcje gotówkową i nalicza nam odsetki od pobranej kwoty. To nie wszystko, niektóre banki doliczają wysokie prowizje.

Uważać należy też na przelewy pochodzące z rachunków karty kredytowej. Podobnie jak w wyżej wymienionym przypadku, również tutaj bank może naliczyć nam słone odsetki. Należy się więc upewnić, w jaki sposób nasz bank traktuje tego typu operacje.

O okresie bezodsetkowym pisaliśmy w osobnym artykule. Pamiętajmy jedynie, aby tego okresu nie przekraczać. Przypomnijmy, że mamy pewien okres czasu (najczęściej 60 dni) na spłatę kredytu, po tym czasie bank zaczyna naliczać procent od zaciągniętego kredytu.

Nie przekraczajmy limitu kredytowego. Również w takim przypadku bank może nam naliczyć dodatkowe opłaty.

Podsumowując, karta kredytowa to bardzo przydatna rzecz. Jednak nieprawidłowe jej używanie prowadzi może ściągnąć na nas dodatkowe koszty. Trzymając się powyższych zasad, unikniemy ich.

Sprawdź najlepsze oferty kart kredytowych

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Raty malejące czy równe. Co jest lepsze dla kredytobiorcy?

Kredytobiorcy mogą wybrać, czy chcą spłacać zobowiązanie w systemie rat równych, czy malejących. Czym się od siebie różnią i…

Zamknij