Banki i konta

Jak zamknąć konto w banku? Nie zawsze jest to takie łatwe

Kwiecień 25, 2015

Jak zamknąć konto w banku? Nie wnikamy w powody zamknięcia kont, mogą być najróżniejsze… od znalezienia lepszej oferty po chęć skorzystania z innej promocji. Jedno jest pewne, zamknięcie konta wcale nie musi być proste.

Podejmij pierwsze kroki

Zanim zdecydujemy się wypowiedzieć umowę naszemu dotychczasowemu bankowi, proponujemy jeszcze raz przeczytać regulamin. Sprawdźmy przede wszystkim jaki jest okres wypowiedzenia umowy. Ten czas może sięgnąć nawet w niektórych przypadkach aż 30 dni.

Sprawdźmy też czy bierzemy udział w jakiejś promocji. Często bywa bowiem tak, że założone konto na warunkach promocyjnych ma w umowie klauzulę, która mówi o tym, ile czasu konto musi być aktywne. Jeśli zrezygnujemy z konta przed tym terminem, możemy zapłacić bankowi karę za przedterminowe zerwanie umowy. Aby nie narażać się też na dodatkowe koszt, sprawdźmy ile bank chce za wypłacenie pieniędzy z zamykanego rachunku.

Uwaga! Przed zamknięciem konta, warto jest samemu wypłacić pieniądze, lub przelać środki do innego banku.

Jak wygląda zamknięcie konta w oddziale

Tak naprawdę, każdy bank ma inną procedurę zamykania kont. Najczęściej instytucje finansowe wymagają, żeby osobiście pojawić się w placówce i tam złożyć wypowiedzenie.

Większość banków akceptuje też wypowiedzenie umowy na prowadzenie rachunku przesłane pocztą. W takim wypadku w wysłanym piśmie powinny pojawić się takie informacje, jak dokładne dane identyfikacyjne właściciela konta, również numer umowy z bankiem i identyfikator klienta. Należy określić termin zamknięcia rachunku, podać numer konta w innym banku, na które zostaną przelane środki z zamykanego rachunku. Można wpisać deklarację, że samodzielnie zniszczymy karty do konta.

Uwaga! Niektóre banki wymagają zwrotu.

Znajdź odpowiednie konto dla siebie

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Praca w social media, czyli jak skutecznie zarabiać na social mediach?

Dziś firma nie istnieje, kiedy nie korzysta z social mediów. Społeczności internetowe pozwalają w prosty i szybki sposób kontaktować…

Zamknij