Banki i konta

Jak wybrać dobre i tanie konto bankowe, dostosowane do Twoich potrzeb

Marzec 30, 2015

Tanie konto nie oznacza jedynie konta pozbawionego opłat za prowadzenie. Dziś większość baków nie wprowadza takich opłat. Nadal istnieją jednak inne opłaty, na przykład za dodatkowe ubezpieczenie karty debetowej, lub przelewy.

Za co bank pobiera opłaty

Banki już dawno zrezygnowały z opłat za samo prowadzenie konta. W najgorszym przypadku bank pobiera takie opłaty, jednak daje nam do spełnienia określone warunki, które musimy pełnić w miesięcy, abyśmy byli z tych opłat zwolnieni. Czasami wystarczy więc regularna wpłata i konto pozostaje darmowe. Ale to nie jedyne opłaty, na które jesteśmy narażeni.

Przelewy internetowe i w placówkach, wypłaty z bankomatów, wydanie karty, założenie konta, zamknięcie konta, a nawet powiadomienia internetowe i wyciągi wysyłane pocztą. To wszystko razem nie jest tanie.

Uwaga! Zakładając konto zwróćmy uwagę na tabelę opłat i prowizji. Tam powinny być wyszczególnione wszystkie dodatkowe opłaty.

Jak wybrać tanie konto, dopasowane do naszych potrzeb

Mamy już przed oczami tabelę opłat i prowizji. Aby wybrać najlepsze konto, wystarczy zestawić różne te opłaty z rożnych banków. Wtedy zastanówmy się jakiego konta potrzebujemy, jeśli wystarczy konto internetowe i nie będziemy na nim oszczędzać, wystarczy, że zrezygnujemy z karty, odpadnie nam zatem koszt jej wydania, dodatkowego ubezpieczenia oraz miesięcznych opłat. Warto natomiast zwrócić uwagę na to, czy bank oferuje darmowe przelewy do wszystkich banków.

Sprawdź popularne konta osobiste

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nasze konto osobiste może oszczędzać. To też możliwe

Rachunki osobiste mają najczęściej bardzo małe oprocentowanie, lub nie posiadają go w ogóle. Aby oszczędzać powinniśmy raczej pomyśleć o…

Zamknij