Podatki i Księgowość

Jak odliczyć internet. Sposoby na odliczenie internetu od podatku

Marzec 21, 2015

Internet jest obecny niemal w każdym gospodarstwie domowym w Polsce. Czy można go odliczyć od podatku? Korzystanie z ulgi internetowej zostało w ostatnim czasie ograniczone. W rozliczeniu podatkowym za rok 2014 nadal prawo to przysługuje, ale nie wszyscy podatnicy mogą je realizować.

 Z ulgi tej korzystać można wyłącznie przez dwa następujące bezpośrednio po sobie lata podatkowe. Oznacza to, że ulgę wykazać można tylko w dwóch kolejno składanych po sobie deklaracjach, za dwa kolejne lata podatkowe.

Czego dotyczy ulga za internet

Ulga związana jest z ogólnym korzystaniem z sieci. Oznacza to, że prawo do ulgi ma nie tylko korzystający z sieci w miejscu zamieszania, ale również podatnik posiadający internet w telefonie komórkowym. Nie trzeba też korzystać z internetu w miejscu zamieszkania.

Jak to działa?

Podatnik, który nie skorzysta z odliczenia za 2014 rok i nie korzystał z niego wcześniej, ma prawo w dowolnym roku skorzystać z ulgi za internet. Jeżeli skorzysta po raz pierwszy z odliczenia, prawo do ulgi przysługiwać mu będzie za dany rok oraz za rok następny, bezpośrednio po tym roku.

Lat korzystania z ulgi nie można rozdzielać. Oczywiście można korzystać z internetu nie odliczając go i dopiero po kilku latach rozpocząć korzystanie z odliczeń. Jak co roku podatnik ma prawo skorzystać z odliczenia w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprawdź co można odliczyć od podatku

Wielu z nas się zastania jak obniżyć wysokość swoich należności podatkowych. Podpowiadamy co można odliczyć od podatku za 2014…

Zamknij