jak kupować na ebay
Ciekawostki

eBay jak korzystać? Jak kupować na eBay

Lipiec 12, 2015

eBay to portal internetowy prowadzący największy serwis aukcji internetowych na świecie. eBay został założony 3 września 1995 roku przez Pierre’a Omidyara, obecnie działa w 37 krajach. W skład koncernu wchodzi m.in. PayPal. Wcześniej w skład wchodził także Skype, który został kupiony 10 maja 2011 r. przez Microsoft.

Ebay w Polsce

W 2005 roku firma rozpoczęła działalność w Polsce. Serwis pojawił się w czwartek, 21 kwietnia w godzinach wieczornych, w przeddzień konferencji prasowej, oficjalnie potwierdzającej wejście giganta do Polski.

Prezentacja polskiej wersji została opóźniona z powodu żałoby po śmierci Jana Pawła II. Spółka postanowiła uszanować to wydarzenie i przesunąć datę premiery o około dwa tygodnie.

Obecnie korzystanie z serwisu jest praktycznie nieograniczone. Można się rejestrować, dokonywać transakcji oraz wypowiadać się na forum. W Polsce to największy rywal Allegro.

Popularność

Początkowo serwis nie pobierał opłat ani prowizji za świadczone usługi. Dzięki temu szybko stał się drugim portalem aukcyjnym w Polsce. Po wprowadzeniu opłat (od 1 lutego 2008) popularność serwisu gwałtownie spadła (wycofano 80% aukcji). Obecnie eBay.pl zajmuje trzecie miejsce wśród serwisów aukcyjnych w Polsce, z 1,34% udziału w ogólnej liczbie aukcji. 23 maja 2011 roku eBay.pl ogłosił obniżenie opłat. 8 czerwca 2011 opłaty za wystawianie aukcji zostały zniesione, zaś prowizja od sprzedaży nieznacznie wzrosła.

Jak korzystać z widoku Aukcje zakończone

Możesz ponownie wystawić przedmioty, korzystając z widoku Aukcje zakończone. Kolumna Status informuje, czy przedmiot został ponownie wystawiony czy nie. Jeżeli ikona statusu jest niebieska, przedmiot z aukcji zakończonej został już ponowne wystawiony. Jeżeli ikona jest szara, przedmiot nie został ponownie wystawiony.

Jak korzystać z nagłówka aukcji Sklepu

Użyj nagłówka aukcji, aby wypromować swój Sklep i przyciągnąć do niego większą liczbę odwiedzających.

Nagłówek aukcji Sklepu zawiera:

  • nazwę Sklepu
  • logo Sklepu
  • łącze, które pozwoli kupującym dodać Cię do ulubionych sprzedawców
  • maksymalnie 14 zakładek kategorii, w których, po kliknięciu, wyświetlanych jest do pięciu aukcji
  • pole wyszukiwania w Sklepie
  • łącze, za pomocą którego kupujący mogą zamówić Twoje biuletyny marketingowe
  • dostosowane przez Ciebie teksty marketingowe

Jak korzystać z widoku Zaplanowane

W widoku Zaplanowane, dostępnym w Menedżerze sprzedaży i Zaawansowanym menedżerze sprzedaży, są wyświetlane wszystkie aukcje, które zostały zaplanowane do wystawienia w serwisie eBay w przyszłości. Aukcję możesz zaplanować za pomocą formularza Sprzedaj to samodzielnie lub w widoku magazynu Zaawansowanego menedżera sprzedaży. Gdy nadejdzie godzina rozpoczęcia zaplanowanej aukcji, aukcja staje się aktywna w serwisie eBay i zostaje przeniesiona do widoku Aktywne.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Filmweb
Filmweb – rankingi, premiery, największa baza filmów, czyli wszystko dla kinomaniaka

Filmweb to największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina i jednocześnie druga co do wielkości baza filmowa…

Zamknij