Własna działaność

Dotacje dla początkujących firm. Gdzie i kiedy się o nie starać?

Kwiecień 26, 2015

To pytanie zadaje chyba każdy, kto ma zamiar założyć własną firmę. Nic w tym dziwnego. Zacznijmy od podstaw.

Dotacje unijne

Konkursy o dotacje tego typu ogłaszane są cały czas, jednak zawsze przeznaczone są one do ściśle określonych grup, na ściśle określone cele. Dodatkowym ograniczeniem może być dany region i województwo. Oznacza to, że musimy znaleźć odpowiedni czas na to, kiedy dotacja jest przyznawana na nasz profil działalności.

Dotacje na start  z urzędu pracy

Nie inaczej niż w przypadku dotacji unijnych jest w przypadku dotacji z urzędów pracy. Z pytaniem jak, gdzie i kiedy, należy udać się do odpowiedniego dla naszego regionalnego urzędu zatrudnienia. Może bowiem wystąpić sytuacja, gdy w jednym mieście bez problemu będzie można starać się o dotację, podczas gdy w drugim nie będzie takiej możliwości.

Pilnujmy terminów

Ważne jest znalezienie odpowiedniego dla siebie konkursu oraz uważne śledzenie ewentualnego terminu jego ogłoszenia. Bardzo, bardzo rzadko jest tak, aby wnioski o dotacje można było składać przez cały rok, w większości przypadków obowiązuje jeden konkretny termin, którego przegapienie może wiązać się z utratą szansy na dotację w danym roku.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejarze w Niemczech strajkują. Manifestacje trwają od środy

Kolejarze pociągów pasażerskich w Niemczech przerwali pracę już środę. Ich strajk trwał do godziny 21.00 w czwartek, a pociągi towarowe…

Zamknij