Oszczędzanie

Domowe rachunki, cześć I – stare umowy i oszczędzanie energii

Marzec 14, 2015

Posiadając już wymarzony dom, należy go jeszcze utrzymać. Nie pomagają nam  tym wysokie opłaty za wodę, prąd i gaz. A do tego dochodzą jeszcze inne niezbędne wydatki. Radzimy gdzie szukać oszczędności w domowym budżecie. Na pierwszy ogień idą stare zobowiązania i oszczędzanie energii.

Sprawdź stare umowy

Niemal każdy z nas ma jakieś zobowiązania wobec dostawców usług czy to telefonicznych, czy internetowych. Może też to być dostawca telewizji kablowej. Tam najprędzej powinieneś szukać oszczędności, Przejrzyj wszystkie umowy abonenckie. Niemal pewne jest, że jeśli podpisywałeś taką mowę dłuższy czas temu (umowy te najczęściej po wygaśnięciu przechodzą w umowy na okres bezterminowy), istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz szansę na nową, atrakcyjniejszą. Dokładnie przyjrzyjmy się cenom usług za które płacimy. Jeśli jest zbyt droga, może lepiej poszukać tańszego dostawcy?

Zróbmy przegląd domowy

Mieszkając w większych wspólnotach mieszkaniowych, najczęściej wodę, gaz i prąd dostarczają zakłady miejskie. Nie jest to jednak regułą. Dlatego warto to sprawdzić. Może i w tym miejscu uda się zaoszczędzić podpisując korzystniejszą umowę.

Oszczędzanie energii poprawi stan Twojego portfela

Najwięcej z naszego domowego budżetu ucieka na drobnostki. Kilka małych zmian pozwoli nam odczuć różnicę w rachunkach już po miesiącu. Pierwszym krokiem będzie wymiana tradycyjnych żarówek na LED-owe. Mają one dłuższą wytrzymałość i pobierają o wiele mniej prądu. Ten typ oświetlenia już dawno stał się standardem, jednak w wielu gospodarstwach nadal korzysta się z tradycyjnego oświetlenia.

Kolejnym krokiem pewien być przegląd naszego starego sprzętu. Wielką zaletą nowoczesnych urządzeń jest właśnie niski pobór energii elektrycznej. Czasami warto wymienić stary telewizor na ten nowszy. Jego zakup szybko nam się zwrócić w rachunkach za prąd.

Również korzystanie z przycisku on/off na listach zasilających przyniesie oszczędności. Pamiętajmy o tym, że wiele urządzeń, nawet po wyłączeniu pobiera energię. Całkowite odłączenie ich od prądu, zmniejszy dodatkowe koszty. Pamiętajmy, że energia kosztuje nas bardzo dużo.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Karta prepaid, zwana również kartą przedpłaconą. Co to jest i jak jej używać?

Karta prepaid z pozoru nie różni się od kart debetowych i kredytowych, które znam. Ale czy na pewno? Karta…

Zamknij