Oszczędzanie, Technologie

Dom zeroenergetyczny Green House – dom, który nie zużywa energii

Czerwiec 24, 2015

Czy budowa samowystarczalnego domu, który całą potrzebną mu energię pozyskuje wyłącznie ze źródeł odnawialnych jest możliwa? Dom zeroenergetyczny Green House ma udowodnić, że utrzymanie bilansu energetycznego na zerowym poziomie przez cały rok jest możliwe!

 

W trosce o ekologię!

Szacuje się, że tradycyjne budynki w Unii Europejskiej zużywają około 40 procent całkowitej energii paliw kopalnych, a także w znacznym stopniu przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych. Zerowe zużycie energii netto jest postrzegane jako jeden ze sposobów na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz uzależnienie się od nieodnawialnych źródeł energii.

Choć budynki energooszczędne pozostają rzadkością nawet w krajach rozwiniętych, to stale na popularności. Prawdziwą rewolucją może okazać się projekt domu zeroenergetycznego Green House, który zjednoczył firmy, dostawców technologii do domów energooszczędnych oraz inwestorów, którzy postawili sobie ambitny cel – budowę domu, który nie zużywa energii.

 

Natura przychodzi z pomocą

W domu eksperymentalnym Green House energia będzie wytwarzana lokalnie, dzięki połączeniu technologii wytwarzania energii ze źródeł alternatywnych, takich jak energia słoneczna i wiatr, przy jednoczesnym zmniejszeniu całkowitego zużycia energii z wysoce energooszczędnymi systemami ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i technologii oświetleniowych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, energia przeznaczona na ogrzewanie i chłodzenie domu modelowego Green House będzie znacznie obniżona w stosunku do domów tradycyjnych. Dodatkowo, zużycie energii ma zmniejszyć zastosowanie wysokiej jakości materiałów, a w tym izolacji, okien o niskim współczynniku przenikania ciepła oraz wentylacji naturalnej.

Jak to działa w praktyce? Przykładowo energię przeznaczoną na ogrzewanie wody można obniżyć przy użyciu paneli słonecznych i wysokiej sprawności urządzeń grzewczych wody. Podobnie jest z oświetleniem. Zastosowane świetliki oraz tuby solarne powinny całkowicie wystarczyć na odpowiednie oświetlenie domu w ciągu dnia.

Partnerzy akcji: Nikol, Stolaris, TRC Webdesign, Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego, Wioldar, Art Bud, Dach System, Kosbud, Ground Term, Ziel-Bruk, Bud Pil, Efekt, Novodworski, Dekoral Professional.
Partnerzy Medialni: Madom nieruchomośći, TRC Webdesign, tubagorzowa.pl,
gorzowianin.com

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ceny mieszkań
Ceny mieszkań w Polsce. Sprawdź gdzie najtaniej kupisz mieszkanie

Ceny ofertowe mieszkań w poszczególnych województwach znacznie się od siebie różnią się znacząco. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie jest najtaniej, a…

Zamknij