Czy warto polować na kupony?
Oszczędzanie

Czy warto polować na kupony?

Styczeń 18, 2016

Kupony rabatowe to także forma oszczędzania. W naszym kraju stają się coraz popularniejsze. Gdzie i szukać i co nam dają? Ile dzięki nim zaoszczędzimy? Zapraszamy do lektury.

Czym są kupony rabatowe?
Kody i kupony rabatowe oferowane są przez tradycyjne sklepy, restauracje, hotele, a nawet przez sklepy internetowe. Dzięki nim możemy zaoszczędzić na zakupach nawet kilkadziesiąt procent tego, czego wydalibyśmy bez kuponu. Innymi słowy, od kwoty zakupów, dzięki kuponowi, odejmowany jest pewien procent. Czy takie rozwiązanie opłaca się sklepom? Jak najbardziej. Korzyści są dla każdej ze stron. Klienci dzięki rabatowi kupią więcej, co przełoży się na większy zysk dla sklepu, a konsumenci mają tańsze produkty.
Można spotkać rabaty w formie papierowej i elektronicznej. Te elektroniczne możemy przenieść na nasz telefon, lub wykorzystać je w internecie. Te papierowe wykorzystamy w sklepach, restauracjach, na stacjach benzynowych itp.

Co kupimy taniej?
Wszystko zależy od profilu sklepu, który oferuje nam kupon. Ciekawe kupony rozdają sieciowe restauracje takie jak McDonald’s i KFC. Dzięki kuponom, można zjeść tam nawet o 80% taniej.
Ciekawe rozwiązanie oferuje też hipermarket Tesco i jego Clubkarta. Dzięki nabitym punktom rabatowym pry zakupach, wysyłane są nam kupony, które możemy wykorzystać w sklepie, a nawet na stacji benzynowej.

Gdzie szukać kuponów?
Tradycyjne kupony rabatowe dodawane są na przykłąd do gazet. Najwięcej jest ich w magazynach lifestylowych dla pań, takich jak na przykład Twój Styl, Avanti czy Glamour. Oczywiście należy pamiętać, że te kupony będą dotyczyły najpewniej ubrań, kosmetyków i biżuterii.
Swoje kupony rozdają także galerie handlowe, najczęściej w formie tak zwanych gazetek. Poszczególne sklepy oferują w nich 10%, 20%, 50% ,czy nawet 70 % zniżki na konkretne produkty albo cały asortyment. W tym przypadku warto pamiętać, że każdy taki kupon ma swój określony termin ważności.
Popularne są też kupony internetowe. W sieci jest bardzo dużo stron z aktualnymi listami sklepów, które je oferują. Jedne z najbardziej popularnych to m. in.

  • kodyrabatowe.pl
  • kodyrabatowe.wp.pl
  • kuponiarnia.pl

Znajdziecie tu przeróżne zniżki, od ubrań, butów przez książki, sprzęt RTV/AGD po kosmetyki, artykuły spożywcze i zabawki. Wystarczy wyszukać to, co Was interesuje.

A Wy korzystacie z kuponów?

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy klimatyzacja w domu to zbędny luksus?

Lato w naszym kraju robi się coraz gorętsze. Sierpień 2015 roku był w Polsce najgorętszy od 208 lat. Temperatury…

Zamknij