Internet

Czy koszty instalacji internetu można odliczyć w ramach ulgi?

Kwiecień 23, 2015

Ulga internetowa dalej obowiązuje, pomimo, że bardziej restrykcyjna. Ale tutaj pojawia się kolejne pytanie: Czy koszt instalacji również można odliczyć?

Kiedy w ogóle można skorzystać z ulgi?

Zastanówmy się, czy w świetle zmian w prawie podatkowym z 2013 z ulgi internetowej wciąż możemy skorzystać? Zachowamy takie prawo jeśli odliczaliśmy wydatki na internet tylko za 2012 rok, lub też w ogóle z ulgi nie korzystaliśmy. W takim przypadku możemy to zrobić w dwóch następujących po sobie latach.

Uwaga! Maksymalny roczny wydatek na internet, który będzie uznany za koszt uzyskania przychodu to 760 zł.

Co z instalacją?

Konkurencja sprawiła, że ceny abonamentowe za usługi internetowe są coraz mniejsze. Wzrosły natomiast koszty samej instalacji (to jednorazowy koszt).

Niestety, mamy zła wiadomość. Odliczenie w ramach ulgi internetowej dotyczy jedynie abonamentu. Nie możemy zatem odliczyć zakupu modemu, usługi przyłączenia i instalacji oraz wszelkich prac z tym związanych. Podobnie jest przy korzystaniu z ofert łączonych, kiedy kupimy telewizor wraz z abonamentem internetowym. Przy takiej umowie, o ile chcemy skorzystać z ulgi, cena usługi internetowej również musi być wyszczególniona. Jeśli operator podaje jedynie kwotę łączną nie możemy jej dzielić.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pracodawca nie wysłał Ci PIT-11? Jak rozliczyć się z fiskusem?

Zazwyczaj do końca lutego pracodawcy mają obowiązek dostarczyć pracownikowi informację PIT-11. To tam podane są całoroczne dochody pracownika i…

Zamknij