Ciekawostki

Czy korzystanie z serwisu Groupon rzeczywiście pozwala zaoszczędzić?

Kwiecień 8, 2015

Groupon, chyba każdy z nas kojarzy czym jest i jak działa? Ale czy zastanawialiście się kiedyś, czy na Grouponie faktycznie można zaoszczędzić? Postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Jak działa Groupon i czym jest?

Aby odpowiedzieć na pytanie czy na Grouponie można zaoszczędzić, najpierw należy zastanowić się nad tym, jak to właściwie działa.

Serwis Groupon jest jednym z wielu podobnych serwisów, który oferuje zakupy po promocyjnych cenach. Serwis w swojej naturze stworzony do zakupów grupowych pozwala sprzedawać dowolne produkty i usługi w internecie. Groupon i jemu podobne firmy posiadają swoich własnych handlowców, którzy poszukują klientów. Klientami Groupna są zarówno konsumenci jak sprzedawcy.

Dla Groupona ważne jest, aby każda oferta była atrakcyjna. Liczą się zatem towary i usługi przecenione na duży procent. Taka 90 procentowa zniżka wygląda w naszych oczach bardzo atrakcyjnie prawda? Oferty na stronie podzielone są na regiony lub tematykę.

Klient zyskuje zniżkę, ale co ma z tego sprzedawca?

Przeglądając ofert na Grouponie natkniemy się na raz na oferty z 90 procentową zniżką. Możemy wtedy pomyśleć, co tak naprawdę zyskuje sprzedawca kiedy sprzeda swój towar za 10 procent normalnej ceny.

Groupon udostępnia narzędzia do napędzenia ruchu do miejsca i zdobycia nowych klientów oraz pokazania się na rynku. Chodzi tutaj przede wszystkim o reklamę. Zauważmy, że sprzedawca z jednego sprzedanego towaru traci 90 procent jego wartości. Ale co zyskuje? Na przykład to, że w normalnie sprzeda jeden produkt na tydzień, a korzystając z Groupona sprzeda ich 100 razy więcej. Do tego oczywiście dochodzi reklama., która wliczona jest już w koszt obniżki. Na przykład na Grouponie kupimy po promocyjnej cenie usługę lub towar, którego nie kupilibyśmy normalnie. Dla sprzedawcy ważny jest nawet ten 10 procent zysku, a klient i zapamięta już na zawsze, że taki towar i marka istnieją. Może skusi się na jego kupno w przyszłości, po normalnej cenie?

Groupon ma sporą konkurencję

Swego czasu podobne strony do Groupona rosły jak grzyby po deszczu. Spójrzmy na te najbardziej znane.

  • Gruper.pl
  • FastDeal.pl
  • Mydeal.pl
  • Citeam.pl
  • Sweetdeal.pl
  • Okazik.pl
  • Cuppon.pl

To tylko niektóre, klonów Groupona w internecie jest całe mnóstwo.

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule, tak, na Grouponie można zaoszczędzić. Czasami pojawiają się naprawdę korzystne oferty. Pamiętajmy jednak, żeby nie kupować zbyt pochopnie, nawet rzeczy przecenionych o 90 procent. Zastanówmy się czy naprawdę potrzebujemy danego towaru i przed zakupem zbadajmy jego jakość.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Cda filmy
CDA.pl – Ranking najpopularniejszych filmów online. Sprawdź czy korzystanie z CDA jest legalne

Z założenia portal CDA.pl jest społecznościową platformą komunikacyjną, która działa na zasadzie dyskusyjnego forum internetowego. Zgodnie z przeznaczeniem miała…

Zamknij