Technologie, Temat dnia

Aplikacja do przeglądania zdjęć drzew w internecie?

Kwiecień 22, 2015

„Drzewa z klimatem” tak nazywa się polska aplikacja na smartfony. Do czego służy? Ma wyświetlać nam ciekawe szlaki turystyczne wzdłuż pomników przyrody oraz pokazywać informacje z atlasu drzew.

Aplikacja jest dziełem Klubu Gaja i jest przeznaczona wszystkim miłośnikom przyrody oraz podróży. Dzięki niej zwiędzimy atrakcyjne miejsca w kraju i to bez przewodnika. Aplikacja jest całkowicie darmowa i można ją pobrać z Google Play i App Store, nie wiadomo jeszcze co z obsługą urządzeń Microsoftu.

Zawartość aplikacji stanowi około 150 zdjęć wraz z opisami drzew, które zaliczamy do grupy pomników przyrody. Wśród nich znalazły się finaliści konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja – mówił Jacek Bożek, przewodniczący klubu.

Wszystkie drzewa wraz ze współrzędnymi GPS zostały umieszczone na mapie tak, aby użytkownicy mogli w łatwy sposób zlokalizować je i wytyczyć trasę dojazdu. W aplikacji zostały wykorzystane zdjęcia i informacje z publikacji Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

W aplikacji można znaleźć także propozycje wycieczek, m.in. Szlak Drzew Sobieskiego, obejmujący osiem śląskich drzew na odcinku 150 km, związanych z legendami o Janie III Sobieskim i jego marszem na odsiecz wiedeńską. Ponadto na mapie zaznaczone zostały atrakcje turystyczne opracowane na podstawie Geoserwisu Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska jak na przykłąd słupy bazaltowe w kominie wulkanu sprzed 27 mln lat, znane pod nazwą Stożek Perkuna, czy szlak kajakowy Dolina Wkry. Jest w niej także atlas zawierający blisko 20 najpopularniejszych w Polsce gatunków drzew oraz aktualności dotyczące programu Święto Drzewa, ciekawostki i porady związane z sadzeniem i ochroną drzew oraz klimatu.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bank nie chce dać Ci kredytu hipotecznego? Sprawdź jak zwiększyć swoją zdolność kredytową

Uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Trzeba spełniać określone warunki. Musisz posiadać wkład własny…

Zamknij