Ciekawostki

10 najbardziej znanych i dochodowych marek świata

Czerwiec 26, 2015

Mało kto dziś nie kojarzy Coca-coli oraz MacBoocka. Oto stworzoną przez magazyn Forbes lista najbardziej dochodowych i zarazem najbardziej popularnych marek na świecie, z łatwością rozpoznawalnych przez miliony konsumentów na całym świecie.

1. Apple

Apple jest producentem najmodniejszych i najbardziej porządanych urządzeń i gadżetów ostatniej dekady. Sprzedawane na całym świecie przenośne odtwarzacze muzyki iPody, tablety iPady i smartfony iPhone tuż po wypuszczeniu na rynek zaczynają żyć swoim własnym życiem.

2. Microsoft

Przeważająca większość użytkowników komputerów z całego świata za każdym razem, gdy uruchamia swój sprzęt, widzi logo Microsoft firmy założonej w 1975r. przez Billa Gatesa, jednego z najbogatszych ludzi na świecie. W oddziałach firmy na całym świecie zatrudnionych jest ponad 90 000 pracowników.

3. Coca-Cola

Do Coca-Coli należy ponad 500 marek alkoholowych i bezalkoholowych napojów, a w tym soki, herbaty, kawy, napoje energetyzujące oraz jedne z najbardziej popularnych na świecie napojów gazowanyych: Coca Cola, Fanta i Sprite, które można kupić niemal na całym świecie.

4. IBM

IBM to największy koncern informatyczny świata. Ta założona w 1911r. firma zajmuje się min. doradztwem biznesowym, budową i modernizacją infrastruktury informatycznej . W 170 krajach świata koncern zatrudnia ponad 430 000 pracowników, z czego w Polsce, w pięciu lokalnych oddziałach pracuje ponad 3000 osób.

5. Google

Najbardziej znanym produktem firmy jest wyszukiwarka internetowa, jednak znaczna większość dochodów firmy pochodzi z serwisów reklamowych – AdWords i AdSense. Firma powstała w 1998r., a dzisiaj zatrudnia ponad 30 000 pracowników w wielu międzynarodowych oddziałach.

6. McDonald’s

Mało jest takich osób, które chociaż raz w życiu nie odwiedziły tej najpopularniejszej na świecie restauracji z szybkim jedzeniem.

7. General Electric

Firma General Electric założona w 1982r., znana także jako GE, kojarzona jest głównie z żarówkami i sprzętem domowym takim jak lodówki czy kuchenki mikrofalowe.

8. Intel

Windows i Apple co prawda działają na różnych systemach operacyjnych, ale używają procesorów stworzonych przez tę samą firmę. Intel projektuje i produkuje układy scalone i mikroprocesory, które umieszcza się min. w komputerach, tabletach, smartfonach i urządzeniach medycznych. Firma ta została założona w 1968r. i zatrudnia ponad 100 000 pracowników.

9. Cisco

Cisco Systems firma stojąca za transferem naszych danych, dźwięków, obrazów i video w internecie. To jedno z największych przedsiębiorstw informatycznych na świecie, które zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń sieciowych.

10. BMW

BMW to ogromna i prestiżowa niemiecka marka przemysłu samochodowego, produkująca samochody i motocykle. Poza linią pojazdów BMW, należą do niej również Rolls Royce oraz MINI. Działy produkcji, montażu, sprzedaży oraz serwisu rozsiane są po całym świecie. Firma BMW powstała w 1916 r. i zatrudnia ponad 100 000 pracowników.

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie trzymają pieniądze polscy milionerzy

Analitycy szacują, że jedynie 5 proc. majątku najzamożniejszych mieszkańców naszego kraju ulokowane jest za granicą. Sprawdź gdzie najchętniej trzymają…

Zamknij